Безліч досліджень підтверджує, що дієти, багаті солоними продуктами, такими як мариновані овочі та солона або сушена риба, підвищують ймовірність виникнення раку шлунка та носогорла.

Також на тему Що не можна їсти вагітним

Причина в солі, а не в рибі

Вчені виявили, що рак носогорла частіше зустрічається в певних регіонах Азії та Північної Африки в порівнянні з Європою та США. У ряді з цих регіонів популярні дієти з високим вмістом солоного м'яса, риби та маринованих продуктів.

Дослідження також показали, що китайці або люди китайського походження, які проживають в Європі або США, мають вищий ризик розвитку раку носогорла у порівнянні з представниками інших етнічних груп.

Проте основними факторами ризику є саме харчування та звички, а не етнічне походження. Крім того, надмірне споживання солі не лише може сприяти розвитку раку, але й призводити до підвищення артеріального тиску, що збільшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань та інсульту.

Чи слід зовсім відмовитися від солоної риби

Якщо вам подобається солона риба, немає потреби повністю від неї відмовлятися – час від часу можна себе побалувати. Однак рекомендується, щоб дорослі не споживали понад 5 – 6 грамів солі на день, що відповідає приблизно одній чайній ложці.

Для дітей норми споживання солі наступні:

  • від 1 до 3 років – не більше 2 г солі на день;
  • від 4 до 6 років – не більше 3 г солі на день;
  • від 7 до 10 років – не більше 5 г солі на день;
  • 11 років і старше – не більше 6 г солі на день.

Чи потрібно відмовлятися від солі

Знижувати споживання солі дійсно потрібно. Проте слід врахувати, що значна частина споживаної солі надходить з упакованих продуктів і страв, приготованих у ресторанах, таких як піца, пироги, соуси, супи, маргарин, хліб, сухі сніданки та консервовані овочі.

Тому в магазині потрібно уважно читати етикетки та вибирати продукти зі зниженим вмістом натрію. Шукайте в супермаркетах товари з позначкою "без додавання солі" або "з низьким вмістом солі", вони містять менш як 120 міліграмів натрію на 100 грамів.