Цей бульйон багатий вітамінами групи B та такими мінералами, як кальцій, магній, калій, сірка, фосфор, цинк, мідь і фтор. Крім того, у ньому містяться поліненасичені жирні кислоти.
Також на тему Що буде, якщо щодня вживати насіння чіа
Корисні властивості бульйону
Курячий бульйон здатний полегшити симптоми застуди завдяки карнозину та цистеїну. Карнозин має антиоксидантні властивості та допомагає зменшувати запальні процеси. При цьому в білому м'ясі його більше, ніж у червоному. Цистеїн розріджує мокротиння і сприяє його кращому виведенню, тому він також використовується як компонент протикашльових засобів.
Ще однією перевагою бульйону є його легкість: організм витрачає на його перетравлення мінімум енергії, це залишає більше сил, щоб боротися з вірусами. З цієї причини під час хвороби варто уникати жирних продуктів, молока та їжі з високим вмістом цукру і спецій, які можуть подразнювати слизову оболонку та погіршувати симптоми застуди.
Як приготувати корисний бульйон
Для приготування лікувального бульйону важливо використовувати якісне м'ясо, знявши попередньо шкірку. Після закипання рекомендується злити перший навар і варити м'ясо ще приблизно пів години. Додавання в бульйон селери, цибулі, моркви та перцю посилить його корисні властивості, оскільки ці овочі також містять антиоксиданти.
Однак, варто пам’ятати, що курячий бульйон не є заміною основного лікування. У разі необхідності прийому ліків, призначених лікарем, слід дотримуватись цих вказівок, не покладаючись виключно на цілющі властивості супу.