Переїдання може проявлятися не лише у вигляді тяжкості в шлунку, але іноді воно супроводжується й іншими неприємними симптомами, повідомляє 24 Канал з посиланням на WebMed.
Також на тему Переїдання на свята: як уникнути або покращити стан, якщо не вдалось стриматись
У такому випадку можна говорити про розлад травлення, який характеризується:
- підвищеним газоутворенням;
- нудотою;
- печією.
Всі інколи зʼїдають забагато
Одноразове переїдання не становить загрози для здоров’я і не призводить до розтягнення шлунка. Якщо це трапляється лише кілька разів на рік, не варто турбуватися. Відчуття провини може, навпаки, призвести до саморуйнування і змусити вас знову переїсти.
Однак, якщо переїдання стає регулярним, це може викликати надмірну вагу, що, своєю чергою, підвищує ризик серцево-судинних захворювань, раку і діабету. Люди, які часто переїдають і відчувають при цьому почуття провини, можуть зіткнутися з розладами харчової поведінки.
Що робити, якщо ви переїли
Отже, ви насолоджувалися всіма новорічними стравами, заїли їх качкою і заповнили шлунок солодощами. Тепер хочеться лише лежати та стогнати. Ось покроковий план, як полегшити стан:
- Встаньте з-за столу. Це може бути непросто, але постарайтеся.
- Допоможіть прибрати зі столу. Навіть невелика активність покращить ваше самопочуття і допоможе спалити зайві калорії. Крім того, позбувшись їжі, ви зменшите спокусу додати ще.
- Випийте води. Вона допоможе вивести зайву сіль і запобігти запорам. Головне – уникайте газованих напоїв, оскільки вони можуть посилити симптоми.
- Пройдіться. Прогулянка стимулює поліпшення кровообігу в шлунку і прискорює травлення. Крім того, це відволіче від тяжкості в животі. Але не переборщіть – інтенсивні вправи одразу після їжі можуть посилити дискомфорт.
- Не лежіть. Переїдання може викликати сонливість, але постарайтеся витримати вертикальне положення хоча б кілька годин, щоб їжа встигла перейти в тонкий кишківник. Лягаючи, ви ризикуєте зіткнутися з кислотним рефлюксом – коли їжа повертається у стравохід і викликає печію.
- Через три – чотири години можна зайнятися фізичною активністю, щоб спалити зайві калорії. В іншому випадку, якщо ви втомилися, можна і трохи поспати.
- Не голодуйте наступного дня, сподіваючись компенсувати переїдання. Пропуск приймання їжі часто призводить до того, що ми їмо більше наступного разу. Розумніше буде зменшити калорійність раціону: замість залишків олів'є краще зробити акцент на овочах і фруктах.
Якщо ваше самопочуття погіршилося
Іноді переїдання може викликати дійсно неприємні симптоми:
- дискомфорт або легкий біль у верхній частині живота;;
- здуття;
- метеоризм;
- нудота;
- печія.
Як правило, розлади травлення минають самі по собі, головне – пити воду і чекати. Для полегшення печії можна використовувати антациди, такі як карбонат кальцію, лоперамід або симетикон.
Ефективність сорбентів при розладах шлунка не завжди очевидна. Наприклад, смектит може скоротити тривалість гострої діареї у дітей, але в інших випадках його дія не доведена.
Зверніться до лікаря, якщо у вас з’являються:
- різкий біль у животі;
- повторювана блювота або блювота з кров’ю;
- чорний стілець;
- труднощі з ковтанням;
- тривала слабкість.