Вражає той факт, що основною причиною цієї хвороби у більшості випадків є бактерія Helicobacter pylori, яка відома своєю здатністю спричиняти гастрити і виразкову хворобу, пише 24 Канал з посилання на Nature Medicine.

Також на тему Знайшли ще одну небезпеку кесаревого розтину для здоровʼя дитини

Хілобактер призведе до мільйонів випадків раку

За підрахунками вчених, майже 12 мільйонів випадків раку будуть безпосередньо пов’язані з цією інфекцією. Дослідження підкреслює важливість своєчасної діагностики та лікування Helicobacter pylori для зниження ризику розвитку раку шлунка.

Команда дослідників проаналізувала сучасну статистику захворюваності на рак шлунка у різних країнах світу, а також фактори, які впливають на поширення цієї онкології. Використовуючи ці дані, вони змоделювали майбутню динаміку захворювання серед молодих людей.

Окремо враховували, яку роль відіграє Helicobacter pylori, і який ефект можуть мати програми боротьби з цією інфекцією. Результати вражають: за умови впровадження ефективних заходів профілактики та лікування кількість випадків раку шлунка вдасться скоротити майже на 75%.

Географія ризику: де ситуація найгірша

Азія стала регіоном з найвищим очікуваним рівнем захворюваності – тут прогнозують понад 10 мільйонів нових випадків раку шлунка серед представників покоління 2008 – 2017 років. Основний вплив мають густонаселені країни, такі як Індія та Китай, де разом може бути зафіксовано аж 6,5 мільйона хворих.

Водночас, хоча в Африці на південь від Сахари нині реєструють відносно небагато таких випадків, через стрімке зростання населення до 2040 років кількість хворих може зрости у шість разів у порівнянні з 2022 роком.

Щодо України, дослідники виявили понад 4,5 мільйона представників молодого покоління, які перебувають у групі ризику щодо раку шлунка. Орієнтовно 75 тисяч з них можуть захворіти протягом життя, і приблизно у 60 тисяч хворобу спровокує саме Helicobacter pylori.

Масове впровадження програм з виявлення й лікування Helicobacter pylori могло б значно знизити тягар раку шлунка у світі. Це ще раз доводить, наскільки важливо приділяти увагу профілактиці та сучасній діагностиці у боротьбі з онкологічними захворюваннями.