Деякі лікарі, проявляючи недостатній інтерес до вашої проблеми, можуть діагностувати ВСД у найрізноманітніших випадках: при втомі, втраті апетиту, безсонні, підвищеній пітливості, частому серцебитті, повідомляє 24 Канал з посиланням на East European Journal of Neurology.
Також на тему Народні методи лікування головного болю: що справді допомагає
Під цей ярлик також можуть потрапити непритомності без видимих причин, нудота, холодні кінцівки, порушення травлення і навіть імпотенція.
Звідки взялася ВСД
Термін "вегетосудинна дистонія" запропонували наприкінці 1950 років в СРСР. На той час вважалось, що деякі порушення в організмі пов’язані із функціонуванням вегетативної нервової системи, яка діє незалежно від нашої волі.
При її збої відбувається зміна судинного тонусу, що і назвали вегетосудинною дистонією. Однак на сьогодні стало очевидно, що проблеми з вегетативною нервовою системою є наслідком, а не причиною різних розладів.
Які хвороби плутають з ВСД
Симптоми, які деякі пов’язують із ВСД, найчастіше вказують на ментальні розлади, такі як:
Панічні атаки. Це раптові та інтенсивні напади страху, які можуть супроводжуватися фізичними проявами: прискорене серцебиття, пітливість, нудота.
Генералізований тривожний розлад. Постійне і надмірне занепокоєння, яке важко контролювати і яке заважає звичайному життю. Фізичні прояви цього розладу дуже схожі на симптоми ВСД: втома, нервозність, пітливість, нудота і діарея.
Депресія. Це серйозне захворювання, а не просто поганий настрій. Депресія може проявлятися різними симптомами, зокрема постійною втомою, безсонням, відсутністю апетиту та зниженням статевого потягу, що також спостерігається при ВСД.
Мігрені. У людей, яким ставлять діагноз ВСД, часто відзначаються головні болі, що може вказувати на наявність мігрені. Вона може виникати з багатьох причин, зокрема стресу, фізичного навантаження і недосипання.
Також симптоми, притаманні ВСД, можуть вказувати на ряд інших захворювань:
Синдром Рейно. Звуження кровоносних судин у кінцівках, що відбувається на холоді або під час хвилювання. Пальці спочатку стають блідими, а потім синіють і німіють. Кровопостачання відновлюється, коли людина зігрівається.
Ортостатична гіпотензія. Запаморочення або непритомність, які виникають при зміні положення тіла, зазвичай внаслідок зниження тиску.
Залізодефіцитна анемія. Брак заліза в крові, що призводить до втоми та задухи. Симптоми анемії схожі на прояви міфічної ВСД, але її можна ефективно лікувати препаратами заліза.
Гіпотиреоз. Недостатнє вироблення гормонів щитоподібної залози, що складно діагностувати на ранніх стадіях, але при встановленому діагнозі вона піддається ефективному лікуванню.
Аритмія. Може бути безпечною, а може – небезпечною. Вона проявляється прискореним серцебиттям, непослідовним диханням, а також втомою і запамороченням.
Синдром хронічної втоми. Захворювання, що проявляється сильною втомленістю, яка триває щонайменше пів року і не може бути повністю пояснена іншими захворюваннями.
Вірусні інфекції, такі як гепатит. Вони часто протікають безсимптомно, але можуть викликати втомленість і втрату апетиту.
Системний червоний вовчак. Аутоімунне захворювання, що впливає на різні органи та системи. Симптоми можуть включати втомленість, головні болі та зміна кольору кінцівок при холоді.
Не погоджуйтесь з діагнозом ВСД
Якщо вас турбують симптоми, пов’язані з ВСД, рекомендується звернутися до іншого фахівця для з’ясування істинної причини вашого стану. У найкращому випадку кваліфікований лікар заспокоїть вас і підтвердить, що з вами все в порядку, або ж виявить реальну проблему.