Дослідники з медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі склали цей список вивчаючи найпоширеніші скарги пацієнтів із цим видом раку упродовж останніх двох років. До дослідження залучили 5000 пацієнтів з раннім початком колоректального раку.
Дивіться також Стається кожні 4 хвилини: що потрібно знати про інсульт у 40 років
4 тривожні ознаки раку кишківника:
- біль у животі,
- ректальна кровотеча,
- діарея,
- залізодефіцитна анемія.
Як не пропустити розвиток раку кишківника
Дослідниця і доцентка Інь Цао наголосила, що колоректальний рак – це не просто захворювання, яке вражає людей похилого віку. Насправді, важливо, аби і молодь володіла інформацією про ознаки та симптоми цього захворювання.
Ректальна кровотеча та залізодефіцитна анемія – стан, коли ми відчуває постійну втому та маємо бліду шкіру, є сигналами, що варто повинні негайно звернутися до свого лікаря та отримати скерування на ендоскопію,
– зазначила учена.
Вчасне розпізнавання тривожних ознак та симптомів допоможе якнайшвидше провести діагностику, щоб виявити хворобу на ранніх етапах та розпочати лікування.
Профілактика колоректального раку
Фахівці наголошуть, що важливо правильно харчуватись. У щоденному раціоні повинні бути різноманітні свіжі фрукти і овочі, цільні зерна.
Вони радять мінімізувати або узагалі виключити споживання червоного м'яса і перероблених м'ясних продуктів (ковбасу, сосиски, інші м'ясні делікатеси).
Відмовитись варто і від шкідливих звичок, як от зловживання алкоголем і куріння.
Важливо вести активний спосіб життя: оптимально займатись спортом 30 – 40 хвилин 5 разів на тиждень.
Якщо у вас надмірна вага, внормуйте її. Худніть поступово та з розумом, без жорстких дієт. Нехай процес схуднення буде повільнішим, але у переспективі це буде ефективніше.
Уникайте надмірного використання антибіотиків, їх безконтрольний прийом підвищує ризик виникнення кількох видів раку.
І звісно, головне правило – проходьте регулярні скринінгові обстеження.