Перелом – це порушення структури кістки внаслідок травми або певних захворювань, повідомляє 24 Канал з посиланням на National Library of Medicine.
Також на тему Мене ніхто не бʼє: чому виникають синці навіть без травм
Які бувають види переломів
Визначити тип перелому не складно. Якщо шкіра розірвана, а пошкоджену кістку видно перелом називається відкритим. Якщо ж шкіра залишається неушкодженою, перелом вважається закритим.
Класифікувати переломи можна за різними критеріями: за напрямком лінії розлому (подовжні, поперечні), за місцем пошкодження (в області тіла кістки, головки) і за ступенем тяжкості (зі зміщенням або без нього).
Існують не тільки травматичні, а й патологічні переломи. Вони виникають через хвороби, такі як остеопороз, злоякісні пухлини, кісти кісткової тканини або туберкульоз. При цих станах міцність кісток зменшується, і навіть незначний вплив може призвести до їхнього руйнування.
Окремої уваги заслуговують стресові переломи. Вони з'являються при тривалих помірних навантаженнях, коли ушкодження накопичуються швидше, ніж встигають відновлюватися. Таке часто трапляється у бігунів на довгі дистанції або солдатів, які проходять великі відстані з важким спорядженням.
Чому важливо лікувати переломи
Якщо перелом зафіксувати, кістка відновиться нормально. Але без лікування вона також може зростись, проте не завжди правильно. Це загрожує наслідками:
- деформація кінцівок (наприклад, укорочення однієї ноги);
- проблеми з рухом або диханням;
- пошкодження м'язів, судин або нервів поблизу місця перелому;
- ризик занесення інфекції та розвитку таких ускладнень, як остеомієліт (гнійне запалення) або сепсис.
Підтримка здоров'я кісток – це профілактика травм і захворювань, які можуть значно знизити якість життя. Дбайте про свій скелет, щоб забезпечити собі активність і рухливість на багато років.