Одразу спойлер: жодна авторитетна організація не стверджує, що білизну обов'язково потрібно прасувати. У більшості випадків достатньо просто висушити. В основному, лише виробники прасок наполегливо рекомендують прасувати як обов'язкову процедуру, пише 24 Канал з посиланням на NHS та CDC.

Також на тему Забуваю чистити зуби перед сном: до чого це може призвести

Достатньо прання

Національна служба охорони здоров'я Великобританії стверджує, що звичайне прання одягу допомагає знизити ризик передачі мікробів. В особливих випадках слід прати речі при вищих температурах і з використанням відбілювача, що значно зменшує ризик інфекцій.

Наприклад, якщо хтось у родині захворів, рекомендується прати речі при 60 градусів за Цельсієм з додаванням відбілювача. До категорії високого ризику також належать:

  • одяг, забруднений блювотою або фекаліями (включаючи багаторазові підгузки);
  • спортивна форма;
  • кухонні та ванні рушники;
  • уніформа медиків і працівників фермерських господарств;
  • одяг, що контактував із раною.

Центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC) вважають, що одяг необхідно прати і сушити при максимальних температурах, зазначених на ярлику. Це означає, що не завжди необхідно прати в гарячій воді.

Якщо на одязі, рушниках або постільній білизні є кров, немає суворої необхідності прати їх окремо. CDC також не вважає за потрібне використовувати відбілювач для дезінфекції кожної партії білизни. Звичайного прального засобу достатньо, щоб видалити забруднення та потенційно небезпечні мікроорганізми.