Чистить або шкодить: чи потрібно користуватись мочалкою

2 жовтня 2024, 17:15
Читать новость на русском

Наше тіло покрите захисним природним шаром, який може пошкоджуватись та змиватись під час сильного тертя. Тому жорсткими мочалками краще не користуватися.

На поверхні шкіри є захисний шар, який утворюється з рогових лусочок, ліпідів і мікрофлори, що відшаровуються. Він допомагає шкірі утримувати вологу та зберігати здоров'я, пише American Academy of Dermatology Association.

Також на тему  Чому змушують митись перед басейном

Чому мочалки можуть нашкодити

Надлишок миття, тертя та різні засоби можуть пошкодити його та навести.

  • до сухості шкіри;
  • подразнення та свербіння;
  • появі мікротріщин;
  • розвитку шкірних інфекцій.

Тому використовувати мочалку, якою можна пошкодити цей захисний бар'єр, і просто мити все тіло з використанням мила щодня не обов'язково. Це залежить від типу шкіри: наприклад, суха, чутлива або схильна до акне шкіра страждатиме від надлишку тертя більше, ніж жирна, яка може потребувати більш частого відлущування. Митися мочалкою або тільки руками – більше питання особистих уподобань.

Як правильно користуватися мочалкою

При використанні мочалки важливо пам'ятати, що після застосування в ній накопичуються злущені частинки шкіри, жири та розвиваються мікроорганізми. Цьому сприяє висока вологість.

Тому важливо:

  1. не мити мочалкою пошкоджену шкіру або шкіру після гоління;
  2. промивати мочалку після кожного використання та ретельно сушити, краще у прохолодному сухому приміщенні;
  3. прати мочалку раз на тиждень;
  4. замінювати синтетичну мочалку не рідше одного разу на два місяці на нову або раз на три-чотири тижні, якщо вона зроблена з люфи.