Чи потрібне носити спеціальне взуття при плоскостопості
- Плоскостопість зазвичай не потребує спеціального лікування або взуття, більшість людей можуть носити зручне взуття на низькому каблуці.
- У випадках постійного болю або інших ускладнень рекомендується консультація з лікарем для підбору спеціальних устілок або вправ.
- Операція може знадобитися лише у рідкісних випадках при проблемах з кістками, м'язами або іншими тканинами стопи.
Плоскостопість – це стан, при якому склепіння на внутрішній стороні ступнів стають плоскими. Внаслідок цього, при стоянні на рівній поверхні вся стопа повністю контактує з нею. Зазвичай це безболісне явище, яке не потребує лікування та додаткових заходів, включаючи купівлю спеціального взуття.
У дітей плоскостопість, як правило, минає до 6 років. Цей стан не вимагає корекції та малоймовірно, що призведе до ускладнень у майбутньому та не має заважати заняттям спортом, повідомляє 24 Канал з посиланням на Mayo Clinic.
Також на тему Низький гемоглобін: що робити, щоб його підвищити
Більшості людей не потрібне спеціальне взуття
Попри активні зусилля маркетологів, необхідність в ортопедичному взутті чи устілках при плоскостопості не завжди виправдана. Для зменшення дискомфорту ніг рекомендується носити зручне та вільне взуття на низькому каблуці, причому не обов'язково зі спеціалізованих магазинах.
Потрібно задуматися про спеціальні устілки в таких випадках:
- постійний біль у стопах;
- раптове виникнення плоскостопості, якщо раніше його не було;
- часті травми стоп або щиколоток;
- проблеми з ходьбою та підтриманням рівноваги;
- плоскостопість або дискомфорт відчуваються лише в одній нозі.
Краще звернутись до лікаря
Однак краще не займатися підбором устілок самостійно, а проконсультуватися з лікарем. Спеціаліст допоможе визначити необхідність використання устілок і за необхідності призначить знеболювальні засоби. Крім того, лікар може порекомендувати вправи, які допоможуть покращити стан без додаткових втручань. Хоча це не змінить форму стоп, такі заходи можуть полегшити біль і неприємні відчуття.
У рідкісних випадках для корекції стопи потрібна операція, як правило, в ситуаціях, коли є проблеми з кістками, м'язами або іншими тканинами стоп.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.