Таких висновків дійшли дослідники університету Джона Гопкінса. Результати дослідження опублікувані опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Science.
Дивіться також Лікування коронавірусу: вчені назвали неефективні препарати
Що таке реконвалесцентна плазма
Реконвалесцентна плазма – це компонент крові, отриманий від людей, які вже одужали від певної інфекції у цьому випадку – коронавірусу.
Ця плазма містить антитіла, які імунна система виробляє у відповідь на інфекцію і для боротьби зі збудником хвороби при наступному контакті з вірусом
Коли реконвалесцентну плазму вводять іншим пацієнтам, антитіла допомагають знизити тяжкість перебігу захворювання та підсилюють імунну відповідь організму на вірус.
Метод не ноивй
Цей спосіб лікування уже застосовували під час різних епідемій. А ось у випадку пандемії COVID-19 реконвалесцентну плазму отримали понад 500 тисяч пацієнтів у США.
Втім, як тепер з'ясували дослідники, більш широке застосування терапії могло б зменшити ризик серйозних ускладнень та кількість госпіталізацій, а відтак і смертість унаслідок інфікування.
Ці висновки також свідчать про перспективу застосування реконвалесцентної плазми для боротьби з новими можливими спалахами інфекційних хвороб.