Водночас, вживання сирого шпинату може стати причиною утворення каменів у нирках. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на американську лікарку Люсію Гарсію.
Дивіться також Хурма та шарон: як знати, який фрукт обрати, переваги та користь
Овочі, а саме клітковина, мінерали і вітаміни, що містяться в них, покращують травлення, роботу внутрішніх органів, зміцнюють імунітет і забезпечують організм поживними речовинами. Тому, виключати їх зі свого раціону не слід.
Чи корисний шпинат
За словами дієтологині, попри те, що шпинат визнаний чи не найкориснішим листовим овочем, його слід правильно споживати. Інакше – це може завдати шкоди ниркам, зокрема, спровокувати утворення каменів у них.
Річ у тім, що шпинат є одним з овочів із найвищим вмістом щавлевої кислоти. Коли щавлева кислота потрапляє в організм, вона з'єднується з кальцієм.
"Це не тільки перешкоджає засвоєнню кальцію організмом, а й утворює оксалат кальцію – майже нерозчинну сполуку. Саме оксалати сприяють утворенню каменів у нирках, що погіршує роботу цього органу", – додає лікарка.
Як споживати шпинат
Приготування шпинату на пару або його нетривале відварювання допоможе уникнути негативних наслідків. Мінімальна обробка зменшить вміст щавлевої кислоти у цій листовій зелені на 80 – 90%.
Всього 7 – 10 хвилин теплової обробки – і у шпинаті залишаються корисні мікроелементів, а ризики – мінімізуються. Салати, млинці, рагу, супи-пюре з листя шпинату – смачні і корисні.