24 Канал з посиланням на Fortune Well розповдає, що таке протизапальна дієта, споживання яких продуків вона передбачає і яких навпаки – варто уникати.
Дивіться також 6 солодощів без шкоди для фігури, бонусом – порада, якщо любите "заїдати" стрес
Запалення — це природна реакція імунної системи на травми чи інфекції, яка в помірних дозах допомагає організму відновлюватися. Однак хронічне запалення, викликане постійним стресом, може призвести до розвитку різних захворювань та погіршення психологічного стану.
Чому варто харчуватись якісно
Багато оброблених продуктів стимулюють це запалення, тоді як натуральні продукти, багаті антиоксидантами та поліфенолами, можуть зменшити його рівень.
"Збалансоване харчування є важливим фактором у боротьбі зі стресом. Хоча воно має поєднуватися з усвідомленістю та фізичною активністю, правильне харчування є гарним стартом", – зазначає дієтолог-психіатр доктор Ума Наїду.
Перехід до протизапальної дієти може вже через місяць дати помітні результати. Вживання цих продуктів допомагає відновити роботу кишечника, де часто починається запалення.
Протизапальна дієта передбачає:
- Поліпшення мікрофлори кишечника: середземноморська дієта, багата на рибу, овочі та корисні жири, допомагає нормалізувати мікробіом кишечника. Корисними будуть ферментовані продукти, такі як грецький йогурт, кефір, кімчі та квашена капуста.
- Зниження рівня кортизолу: продукти, багаті магнієм, як авокадо, банани і темний шоколад, сприяють зниженню гормону стресу та допомагають розслабитися.
- Регуляція гормонів: часник, куркума та імбир сприяють нормалізації роботи мозку і травної системи.
- Боротьба з вільними радикалами: яскраві овочі та фрукти, як морква, буряк і чорниці, допомагають організму захищатися від окислювального стресу.
Правильне харчування може стати ефективним інструментом у боротьбі зі стресом, зміцнюючи здоров'я та покращуючи емоційний стан.