Серед рекомендованих ласощів – темний шоколад і фрукти в темному шоколаді, які не тільки дарують солодкість, але й мають користь для здоров'я. Детальніше розповідає 24 Канал з посиланням на Eat This, Not That.

Дивіться також Небезпека у вашій тарілці: популярний харчовий загусник може провокувати діабет

Чому нам хочеться солодкого

За словами дієтологині Джулі Аптон, люди мають природний потяг до солодкого, який ґрунтується на реакції мозку на прості вуглеводи, відомі як цукор. Ці цукри стимулюють ділянки мозку, які вивільняють ендорфіни, часто звані гормонами "гарного самопочуття".

Аптон зазначає, що солодощі часто асоціюються з позитивним досвідом і винагородою, наприклад, святкові торти і десерти під час святкувань. Попри те, що багатьом людям подобаються солодкі ласощі, Аптон попереджає, що надмірне споживання доданого цукру створює значні ризики для здоров'я.

Довідково. У середньому дорослий американець з'їдає 17 чайних ложок (270 калорій або 68 грамів) доданого цукру щодня.

Надлишок доданого цукру може підвищити ризик ожиріння, діабету II типу, серцево-судинних захворювань, системного запалення та багатьох інших захворювань.

Американська кардіологічна асоціація рекомендує обмежити додавання цукру – до 6 чайних ложок (100 калорій або 25 грамів) на день для жінок і 9 чайних ложок (150 калорій або 36 грамів) – для чоловіків.

Джулі Аптон каже – вихід є – можна споживати продукти, які прекрасно замінять додані цукри.

Список солодощів, які є корисними

  • Чорний шоколад

Темний шоколад стане чудовим варіантом для тих, хто хоче потішити свою пристрасть до солодкого. Містячи вищу концентрацію какао, ніж молочний шоколад, темний шоколад багатий на корисні антиоксиданти, які можуть сприяти зниженню кров'яного тиску і рівня холестерину, тим самим зменшуючи загальний ризик серцевих захворювань.

Однак експерти радять, що ці переваги для здоров'я найбільш виражені в шоколаді, який містить щонайменше 70% какао.

  • Фрукти в шоколаді

Оскільки фрукти є хорошим джерелом клітковини та інших біоактивних сполук, які сповільнюють вивільнення вуглеводів у кров. Це уже автоматично – користь для здоров'я. А ось темний шоколад своєю чергою містить флавоноїди, що допомагають покращити здоров'я серця.

  • Сухофрукти

Сушені фрукти багаті на корисні вітаміни, мінерали, клітковину та фітонутрієнти. Єдиний нюанс, який варто враховувати, це те, що сухофрукти досить калорійні. Приміром, 5 – 6 штук кураги містять приблизно 110 калорій, тоді як стільки ж свіжих абрикосів мають близько 60 калорій.

  • Свіжі фрукти

Звісно, у цьому списку обов'язково мають бути свіжі фрукти, адже вони мають природну солодкавість. Натуральний цукор у ягодах, яблуках, цитрусових, винограді та інших фруктах задовольнить ваш потяг до солодкого. А ось клітковина уповільнить травлення та засвоєння вуглеводів, без різких коливань цукру в крові.

  • Йогурт без доданих цукрів

Йогурт може бути чудовим способом задовольнити потяг до чогось солодкого. Споживаючи йогурт одночасно ви отримаєте високоякісний білок, кальцій та багато інших поживних речовин у своєму раціоні.

Білок уповільнює травлення і тим самим допомагає стримати викид цукру в кров. Найбільш здоровим варіантом є грецький йогурт без додавання цукру.

  • Енергетичні, протеїнові батончики

Протеїновий батончик є чудовим способом втамувати потяг до солодкого, не завдавши шкоди здоров'ю. Обирайте батончики, які містять менш ніж 8 грамів цукру (2 чайні ложки) і не більше від 200 калорій.

Порада. Якщо раптом вам захотілося солодкого через стрес чи хвилювання, спробуйте просто пожувати жуйку без цукру. Доведено, що жувальна гумка здатна допомогти у подоланні стресу, покращує настрій і концентрацію уваги.