Що це за горіх і яка власне його протизапальна дія на кишківник, розповідає 24 Канал з посиланням на дослідження, які були опубліковані у вересні 2022 року в The American Journal of Clinical Nutrition.
Дивіться також Застуда без ліків: як допомогти організму швидше одужати
Мова про мигдаль. Виявилось, щоденне споживання цього виду горіхів пов'язане із багатьма перевагами для здоров'я. Його дія на організм працює таким чином, що це допомагає розщеплювати харчові волокна в товстому кишківнику.
Деталі дослідження
Команда вчених з Королівського коледжу Лондона зібрала 87 здорових дорослих. Їх розділили на три групи:
- перша – протягом 4-х тижнів їла 57 грамів цілого мигдалю,
- друга – 57 грамів меленого горіха,
- а третя замість свого звичного перекусу, їла кекс.
Далі вчені проаналізували склад, різноманітність мікрофлори кишківника та інші фактори, які пов'язані з травленням.
Хоч мигдаль і мав мінімальний вплив на склад кишкової мікрофлори, ті учасники, які споживали ці горіхи, відчули значне підвищення рівня бутирату в кишківнику,
– ідеться у дослідженні.
Довідково. Бутират використовується як джерело енергії, що дозволяє клітинам захищати та зміцнювати кишковий бар'єр.
Користь мигдалю
Провідний дослідник, доктор філософії, професор дієтології Королівського коледжу Лондона Кевін Вілан наголосив, що у контексті того, як кишкова мікрофлора впливає на здоров’я людини, важливим є процес виробництва коротколанцюгових жирних кислот, таких як бутират.
"Ці молекули діють як джерело палива для клітин товстої кишки, вони регулюють всмоктування інших поживних речовин у кишківнику та допомагають збалансувати імунну систему", – пояснив вчений.
У висновках вчені наголосили, що споживання клітковини учасниками не викликало дискомфорту чи жодних негативних симптомів у роботі кишківника. Натомість вживання достатньої кількості клітковини позитивно впливало на здоров'я кишківника.