Винайдення шампанського приписують французькому монаху, на ім'я П’єр Періньйон, який розробив технологію його виробництва. Легенда свідчить, що 4 серпня він вперше спробував цей напій і вигукнув: "Я п’ю зірки!" З того моменту цей день став символом народження шампанського, повідомляє 24 Канал з посиланням на MedicalNewsToday.

Також на тему "Ти мене не поважаєш": чому пʼяні люди так часто витворяють дурниці

І після цього популярність шампанського не згасає вже кілька століть. Багато хто цінує його за смак і бульбашки, інші асоціюють келих ігристого з урочистими моментами, а дехто стверджує, що цей напій приносить користь для здоров’я.

Потенційна користь ігристого вина

У шампанському дійсно містяться поліфеноли, які мають антиоксидантні властивості. Найбільш відомий з них – ресвератрол, який, як стверджується, позитивно впливає на серцево-судинну систему, допомагає знижувати рівень цукру в крові і має протипухлинні властивості.

Однак, користь шампанського для здоров'я не була остаточно доведена. Дослідження, що стосуються шампанського та вмісту в ньому поліфенолів, зазвичай проводилися на невеликих групах людей, тварин або клітинних культурах.

Недоліки шампанського також очевидні. Наприклад, спирт і вуглекислий газ, що містяться в ньому, можуть розширювати судини, що, своєю чергою, може спровокувати напад мігрені у людей, схильних до цього захворювання.

Алкоголь не може бути корисним

Очевидно, що вживання усієї пляшки шампанського – це не найздоровіший вибір. Але як щодо одного – двох келихів? У багатьох статтях про користь шампанського підкреслюється важливість помірності в його споживанні, хоча точна кількість зазвичай не вказуються – швидше за все, мається на увазі кілька келихів. Але важливо розуміти, що безпечної кількості алкоголю не існує – про це заявляють експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я.

А що, якщо витягти корисні компоненти з шампанського та приймати їх у вигляді добавок? Ресвератрол дійсно доступний у формі добавок, але, швидше за все, вони не принесуть бажаної користі. Це пов’язано з тим, що ресвератрол має низьку біодоступність, отже, лише невелика його частина досягає клітин-мішеней.

Ресвератрол також зустрічається в таких продуктах, як виноград, арахіс, фісташки, чорниця та темний шоколад. Однак дослідники не виявили переконливих доказів значних переваг у раціоні з високим вмістом ресвератролу.

Таким чином, хоча ресвератрол може не мати доведеної користі, шкода алкоголю є науково обґрунтованим фактом. Отже, називати шампанське корисним напоєм не можна.