24 Канал з посиланням на проєкт "Бежери себе" розповідає, чому поширений підхід полегшення симптомів переїдання, не поділяють медики. І чи дійсно, ферменти такі безпечні і помічні, як звикли вважати.

Дивіться також Через неправильне споживання цієї зелені можуть з'явитись камені в нирках

Що таке ферменти

Такі медикаменти були створені для лікування. Ці препарати містять ферменти, які організм здорової людини виробляє в достатній кількості.

Ось як це працює: коли все гаразд, амілази розщеплюють вуглеводи, ліпази – жири, а протеази перетравлюють білки.

Водночас при хронічному панкреатиті або муковісцидозі в організмі виробляється менше ферментів, ніж потрібно для нормального травлення. І прийом ферментів допомагає таким людям покращити самопочуття.

Коли не варта приймати ферменти

Медики узагалі застерігають, що наслідки нецільового використання подібних препаратів непередбачувані.

"Не слід себе тішити думкою, що ви приймаєте не ліки, а лише біодобавки на основі трав з тією ж дією, що й медпрепарати", – зазначають фахівці.

І пояснюють, що біодобавки зазвичай не проходять перевірок на безпечність, сумісність з іншими препаратами тощо, на відмінно від ліків.

Крім того, до складу дієтичних добавок часто входять різні компоненти, отримані як з тваринних, так і з рослинних джерел. Однак бракує досліджень того, як ці компоненти взаємодіють один з одним.

Жодні біодобавки не є в сфері доказової медицини.