Дослідники з Райського університету в США опублікували огляд літератури на тему того, "що, де і коли запам'ятовують люди". У цьому дослідженні розглядалося, як зміст, місце та час подій впливають на процес запам'ятовування, повідомляє 24 Канал з посиланням на Cognitive, Affective & Behavioral Neuroscience.
Також на тему Не коштує нічого: дієвий спосіб покращити швидкість роботи мозку
Нове дослідження памʼяті
Виявилося, що люди частіше запам’ятовують моменти, які викликають сильні емоції, мають особисте значення або привертають увагу. Це можуть бути значущі події або деталі, на які людина звертає увагу.
Також важливим є місце, де відбувається подія, яка потім стане спогадом. Нове, нестандартне середовище запам'ятовується краще, оскільки воно привертає більше уваги порівняно з рутинними ситуаціями.
Згідно з даними літературного огляду, спогади залежать як від моменту, коли відбувається подія, так і від сприйняття часу в цілому. Наприклад, важливо, як саме люди вибудовують послідовність подій і усвідомлюють переходи між ними. Крім того, якщо події поділяються на окремі епізоди, це полегшує їхнє запам’ятовування.
Пам'ять — це не універсальний процес. Те, що запам'яталося одній людині, може виявитися зовсім незначним для іншої, виходячи з їхнього унікального досвіду та когнітивних пріоритетів,
– підкреслюють автори статті.
Важливість відкриття
На думку дослідників, розуміння причин, чому одні події запам'ятовуються краще за інші, важливе як для медицини, так і для повсякденного життя. Зокрема, пам'ять часто оцінюється за допомогою стандартизованих тестів, які були розроблені в певних культурних контекстах і не враховують індивідуальні особливості.
Інформація про конкретні фактори, що впливають на запам'ятовування, могла б змінити такі методи оцінки, а також допомогла б ефективніше боротися зі зниженням когнітивних здібностей і деменцією.