В Україні продовжено мобілізацію до 9 листопада, а це передбачає, що військовозобов'язані громадяни мають пройти ВЛК. І якщо їх визнають придатними, вони повинні пройти службу в армії. Проте, як ми уже зазначили, за наявності у резервіста низки захворювань, його можуть звільнити від мобілізації.

Дивіться також Вимоги для бронювання від мобілізації посилять: які зміни готують в уряді

ВЛК може класифікувати військовозобов’язаних за такими категоріями:

  • придатні до служби;
  • придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВНЗ, навчальних центрах, установах, медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони;
  • непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку;
  • тимчасово непридатні – вимагають лікування, відпустки, звільнення від виконання службових обов'язків
  • тимчасово непридатні.

Хвороби, що передбачають звільнення від мобілізації

До списку хвороб, з якими не беруть до армії, належать:

  • активний прогресуючий туберкульоз із розпадом легеневої тканини;
  • важкі форми вірусних гепатитів та ВІЛ-хвороба, що супроводжується інфекційними, паразитарними хворобами або злоякісними пухлинами;
  • вади розвитку, деформації та хромосомні порушення;
  • тяжкі травми голови і шиї, хребта, спинного мозку, органів грудної, черевної порожнин або кінцівок зі значним порушенням функцій.

Поза тим, непридатними до військової служби вважаються люди з хворобами органів дихання. Зокрема, з хронічними хворобами нижніх дихальних шляхів і легенів зі значними порушеннями функції зовнішнього дихання. А також хворі на важку персистувальну бронхіальну астму.

Пацієнти з діагнозом атопічний дерматит, що характеризується обширною ліхеніфікацією, поширеною пухирчаткою або герпетиформним дерматитом, будуть виключені з військового обліку.

Крім того, особи, які страждають на інші шкірні захворювання, будуть визнані тимчасово непридатними до служби. Також не підлягатимуть призову особи з артропатією, захворюваннями суглобів та хребта, а також з набутими деформаціями або значними порушеннями функцій пальців чи кінцівок.

Зауважте. Особи, які перенесли двосторонні ампутації верхніх або нижніх кінцівок, а також особи з односторонньою ампутацією нижньої кінцівки вище верхньої третини гомілки, не підлягають взяттю на військовий облік.

Непридатними до військової служби також є резервісти, які мають в анамнезі хвороби нирок і сечостатевої системи зі значними порушеннями функцій і нирковою недостатністю.

На осіб з первинними та вторинними новоутвореннями, а також психічними та поведінковими розладами не поширюватимуться вимоги щодо проходження служби. Крім того, винятки стосуються осіб, які страждають на хвороби системи кровообігу, травлення, нервової системи, крові та кровотворних органів.

Крім того, захворювання очей, вух і придаткових органів, а також серйозні розлади ендокринної системи і значні проблеми з харчуванням і обміном речовин також підпадають під це звільнення.