Мова про наказ № 686, який набрав чинності 20 листопада. Він вносить важливі зміни в порядок проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Детальніше про це розповідає 24 Канал.
Дивіться також Українці зможуть проходити ВЛК у будь-якому цивільному медзакладі, – Умєров
Строк проведення оглядів
Згідно з новим наказом, строк проведення медичних оглядів, а також лабораторних та інструментальних досліджень не може перевищувати 4 дні. У разі необхідності направлення на додаткові дослідження, загальний термін проходження ВЛК не перевищуватиме 14 днів.
Під час воєнного стану ЕКГ проводиться лише після 40 років і за медичними показаннями, інші дослідження –також за показаннями.
Наказ визначає обов'язки голови ВЛК при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), зокрема організацію роботи ВЛК, перевірку заповнення протоколів засідань та медичних карток, а також контроль за обґрунтованістю діагнозів лікарів.
Рішення можна оскаржити
Також уточнено, що рішення ВЛК можна оскаржити. Якщо рішення районного ТЦК визнано неправомірним, громадянин може пройти медогляд в обласному центрі комплектування. Висновки обласних ВЛК оскаржуються у штатних комісіях, а також можуть бути оскаржені в судовому порядку.
Що стосується непридатних до військової служби, то наказ МОУ № 686 усуває пункт, який стосувався виключення з військового обліку.
Зауважте. Тепер висновок ВЛК звучатиме просто як "непридатний до військової служби", без зазначення виключення з обліку. Ці зміни не стосуються процедури виключення з обліку, оскільки підстави для цього регулюються окремим законодавством.
Склад комісії ВЛК
Що до складу лікарів на ВЛК, то для проведення медогляду залучаються: хірург, терапевт, лікар з надання первинної медичної допомоги, невропатолог, психіатр, офтальмолог, отоларинголог, дерматовенеролог, стоматолог та за потреби ортопед-травматолог і інші спеціалісти.