Укр Рус
1 квітня, 20:12
3

Жувальна гумка може містити тисячі мікропластикових частинок – дослідження

Основні тези
  • Жувальна гумка може виділяти сотні або тисячі мікропластикових частинок у слину, які потрапляють в організм.
  • Дослідження показало, що як "натуральні", так і синтетичні гумки містять подібний рівень мікропластику. 

Жувальна гумка здатна виділяти сотні, а інколи й тисячі мікропластикових частинок у слину, які потрапляють в організм. Якщо ви хочете зменшити вплив мікропластику на організм, відмова від жувальної гумки може бути одним із простих і дієвих кроків.

Такого висновку дійшли вчені Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, представивши свої результати на весняній сесії Американського хімічного товариства в Сан-Дієго. Дослідження ще не пройшло незалежну експертизу, але його автори вже звертають увагу на можливі ризики, інформує 24 Канал.

Дивіться також Світ потоне у пластику: екологи шокували прогнозом забруднення океану через Coca-Cola

"Ми не хочемо налякати людей, але варто задуматися над цією проблемою", – зазначив керівник дослідження, професор Санджай Моханті.

За його словами, поки що немає однозначних доказів шкоди мікропластику для людини, проте він щодня присутній у нашому житті через їжу, воду та навіть повітря.

Як пластик опинився в жувальній гумці

Жувальна гумка містить смакові добавки, підсолоджувачі, гумову основу та допоміжні компоненти. У деяких продуктах використовуються рослинні полімери, як-от деревна смола, але більшість містять синтетичні матеріали, зокрема похідні нафти.

Щоб з'ясувати, скільки мікропластику потрапляє в організм під час жування, вчені протестували 10 брендів гумки (5 синтетичних і 5 "натуральних").

Варто знати. Дослідження показало, що в середньому 1 грам жувальної гумки містить близько 100 частинок мікропластику, а в окремих випадках – до 600. Оскільки одна жуйка важить від 2 до 6 грамів, підсумкова кількість частинок може бути значною.

"Натуральна" жувальна гумка – не кращий варіант

Науковці припускали, що синтетична гумка міститиме більше мікропластику, але результати виявилися несподіваними: рівень забруднення був однаковим як у "натуральних", так і в синтетичних жуйках. Причини цього поки що залишаються незрозумілими.

Крім того, дослідники знайшли в гумці однакові полімери – поліетилен і поліпропілен, які широко використовуються у виробництві пластикової упаковки та побутових товарів.

Я й подумати не могла, що гумка може бути таким джерелом мікропластику. Але ж ми ковтаємо слину під час жування – і всі ці частинки потрапляють усередину,
– наголосила старша дієтологиня UCLA Health Дана Ханнес.

Чи варто відмовитися від жувальної гумки

Експерти закликають з обережністю ставитися до її споживання, особливо коли йдеться про дітей. За словами професорки Трейсі Вудрафф із Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, жувальна гумка є ще одним джерелом мікропластику, яке додається до вже існуючого навантаження на організм.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.