Укр Рус
10 липня, 18:01
2

Білок, який рятує нирки: що їсти при діабеті 2 типу

Основні тези
  • Науковці з Тайваню дослідили вплив білка на здоров'я нирок у людей з діабетом 2-го типу, виявивши, що недостатнє споживання білка погіршує роботу нирок.
  • Особливо корисними виявилися амінокислоти лейцин і лізин, які містяться в м'ясі птиці, рибі, яйцях, бобових та горіхах, що важливо для м'язів і обміну речовин. 

Людям із діабетом 2-го типу варто уважніше ставитись до білків у раціоні. І мова не тільки про кількість, важливий і їх склад.

Науковці з Тайваню вивчали, як харчування впливає на здоров'я нирок у понад 370 людей із діабетом. Результати опублікували в журналі Nutrients, передає 24 Канал.

Дивіться також Найкращий фрукт для кишківника – недооцінена суперсила малини 

Деталі дослідження

Людей поділили на 3 групи за тим, скільки білка вони їдять на кожен кілограм ваги:

  • менше 0,8 грамів білка на кілограм
  • 0,9–1,2 г/кг
  • понад 1,3 г/кг

Результат: ті, хто їв замало білка, мали гірші показники роботи нирок.

Чому не весь білок корисний 

Не весь білок однаково корисний. Вчені виявили, що особливо добре впливають на організм два елементи білків – лейцин і лізин. Їх багато в: м'ясі птиці, рибі, яйцях, бобових та горіхах.

На практиці це означає, що людям не варто уникати білка, адже він важливий для м'язів, обміну речовин і здоров'я нирок. А ще важливо поєднувати тваринний білок (курку, рибу) та рослинний (квасолю, сочевицю).

Втім, як застерегли вчені, переїдати білка теж не слід. Бо надлишок білка лише шкодитиме. Орієнтуйтеся на 0,9–1,2 грами на кілограм ваги. Наприклад, при вазі 70 кілограмів, ваша добова норма білка 63 – 84 грамів.

Чому це важливо в контексті діабету

При діабеті важливо не тільки контролювати цукор, а й піклуватися про нирки. Один із простих способів – вибирати правильні білкові продукти. Додайте до раціону більше риби, квасолі, курятини й не забувайте про горіхи – вони можуть стати вашими союзниками в здоровому харчуванні. 

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.