Укр Рус
13 травня, 08:04
2

Як найшвидше відновити травну систему після приймання антибіотиків

Основні тези
  • Дослідження показало, що дієта з високим вмістом клітковини сприяє швидшому відновленню мікробіому кишківника після приймання антибіотиків, ніж "західна" дієта з високим вмістом жирів.
  • Пересадка мікробів із фекалій була ефективною лише для мишей, які отримували збалансовану дієту з великою кількістю клітковини, тоді як "західна" дієта не допомогла відновити мікробіом.
  • Експерти вважають, що результати можуть бути корисними і для людей, оскільки споживання рослинних продуктів також сприяє зниженню біологічного віку та підтриманню здоров’я серця.

Після закінчення курсу антибіотиків і одужання від інфекції відновлення мікрофлори кишківника може тривати доволі довго. Антибіотики впливають не лише на шкідливі, але й на корисні бактерії, що часто призводить до порушень у роботі травної системи.

Дослідники з Чиказького університету вивчали, як різні дієти впливають на відновлення мікробіому кишківника після агресивного лікування антибіотиками, повідомляє 24 Канал з посиланням на New Atlas.

Також на тему  Скільки грамів м'яса можна споживати без шкоди для здоров'я та планети

Нове дослідження мікробіому кишківника

В експерименті одну групу мишей годували їжею, характерною для так званої "західної" дієти – з високим вмістом жирів і мінімальною кількістю клітковини. Інша група отримувала їжу, багату на рослинну клітковину й з низьким вмістом жирів, що нагадувало середземноморську дієту.

Обидві групи пройшли курс антибіотиків, а для відновлення їхнього мікробіому використовувалась трансплантація мікробів із фекалій: корисні бактерії з випорожнень мишей, які не отримували антибіотики, пересаджувалися у кишківник піддослідних тварин.

Дієта значно пришвидшує відновлення мікробіому

Результати показали, що у мишей, які харчувалися збалансовано й отримували багато клітковини, мікрофлора кишківника відновлювалася набагато ефективніше – успішно формувалися різноманітні корисні бактерії.

Натомість у гризунів на західній дієті спроби трансплантації не дали бажаного ефекту: мікробіом практично не відновився, а самі миші стали більш вразливими до зараження сальмонелою.

Дослідники зробили висновок: якщо раціон спочатку бідний на клітковину та багатий на жири, навіть пересадка мікробів не допоможе відновити здорову флору кишківника. Хоча експерименти проводилися на мишах, експерти в галузі гастроентерології вважають, що ці результати можуть бути корисними і для людей, особливо під час відновлення після серйозних медичних процедур і приймання потужних антибіотиків.

Окрім відновлення кишкового мікробіому, споживання рослинних продуктів сприяє зниженню біологічного віку, нормалізації рівня "поганого" холестерину, підтриманню здоров’я серця та стимулюванню мозкової активності. 

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.