Контракт укладається на рік: Ляшко уточнив умови зняття броні з медичних працівників
- Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко пояснив, що контракт для медичних працівників укладається на рік, після чого вони можуть повернутися до цивільної роботи.
- Приватні медичні установи можуть бронювати до 50% своїх працівників за належними обґрунтуваннями, з можливістю збільшення за наявності відповідних документів.
Військова служба стосується переважно чоловіків, оскільки вони є військовозобов'язаними. Жінки-медики можуть вступати до армії тільки добровільно, адже їх не можна примусово відправляти на службу.
Контракт укладається на рік
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко в ефірі телемарафону роз'яснив умови, за яких медичним працівникам можуть зняти бронь, а також до чого потрібно бути готовим.
До теми В Україні запровадять механізм розбронювання медиків: як це працюватиме
Основний момент полягає в тому, що контракт укладається на один рік. Це означає, що медичний працівник служитиме виключно на медичній посаді, а через рік повернеться,
— пояснив міністр.
Також Ляшко повідомив, що Міноборони планує впровадити систему ротації медичних працівників у лавах ЗСУ, аби забезпечити регулярне повернення медиків через рік служби та можливість призиву нових кадрів.
Скільки працівників зможуть бронювати лікарні
Що стосується приватних медичних установ, то вони можуть бронювати до 50% своїх військовозобов'язаних працівників, якщо нададуть належні обґрунтування залежно від національних або регіональних критеріїв. Якщо ж приватні медзаклади хочуть бронювати більше працівників, вони повинні підтвердити необхідність цього відповідними документами.
Ляшко підкреслив, що механізм зняття броні розроблений таким чином, щоб забезпечити баланс між потребами Збройних сил України та цивільних лікарень. Для формування нових медичних бригад необхідні фахівці з одних спеціальностей, а для доукомплектування військових госпіталів — з інших.
Наша головна мета – щоб висококваліфіковані та вузькоспеціалізовані кадри потрапляли туди, де вони найбільше потрібні,
– зазначив міністр.
Довідково. 6 лютого 2025 року МОЗ і Медичні сили Збройних сил погодили механізм зняття броні з окремих медичних працівників. Відповідно, списки медиків, яких потрібно звільнити від броні, формуватиме МОЗ, а подання про розбронювання подають керівники медичних установ.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.