Симптоми, які не можна ігнорувати в спеку
- У спеку існує ризик гіпертермії, яка може призвести до теплового удару з серйозними ускладненнями, такими як ураження мозку, печінки або нирок.
- Щоб уникнути перегрівання, важливо уникати бігу при високих температурах, пити більше води, носити легкий одяг світлих кольорів та періодично перебувати у прохолоді.
Коли температура повітря стрімко зростає, тіло починає буквально "кипіти". Особливо, якщо ви активно рухаєтесь або довго перебуваєте на сонці. В таких умовах є ризик гіпертермії – небезпечного перегріву організму.
Якщо довго гуляти або працювати в спеку, відчуття спочатку подібне до легкої втоми. Ви можете відчувати слабкість, головний біль, нудоту, та якщо не відреагувати вчасно, це може перерости в теплові ураження. Про наслідки теплового удару розповідає 24 Канал з посиланням на Cleveland Clinic.
Дивіться також Неочікувано: гарячі смузі по-іншому впливають на організм
Небезпека перегрівання організму
У деяких людей з'являються м'язові судоми після тренування на сонці. У когось може проявитись висипка через надмірне потовиділення. А у важчих випадках людина може раптово втратити орієнтацію, почати марити або навіть знепритомніти.
Часто під час перегрівання тіло перестає пітніти, хоча здається гарячим. Шкіра – суха, пульс – пришвидшений, а дихання – поверхневе.
Якщо і далі не реагувати на перегрівання, може статись небезпечний тепловий удар – температура в організмі може піднятись до 40 градусів, при такому стані людина плутається в словах, може знепритомніти. Тоді без швидкої не обійтися, адже існує ризик серйозних ускладнень, як уражень мозку, печінки або нирок.
Важливо. Навіть за 20 хвилин перебування в такому стані, без доступу води та тіні, можна дійти до критичних ситуацій. Ті, хто працює на вулиці, літні люди, діти та хворі – ризикують найбільше.
Щоб уберегтися:
- не бігати за +30 градусів,
- пити впродовж дня більше, ніж зазвичай,
- обирати легкий одяг світлих кольорів,
- якщо перебуваєте на вулиці тривалий час, заходьте в прохолоду хоча б один – два рази на годину.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.