Укр Рус
24 квітня, 17:16
2

Знайшли основний фактор, який сприяє довгому та здоровому життю

Основні тези
  • Дослідження виявило, що імунна стійкість є ключовим фактором для здорового старіння та довголіття, пов'язана з геном TCF7.
  • Імунна резистентність знижує ризик смертності, покращує ефективність вакцин, і зменшує ризик захворювань, особливо в середньому віці.
  • Після 70 років різниця в смертності між групами з різним рівнем імунної стійкості зменшується через природні обмеження тривалості життя.

Нове дослідження виявило надзвичайно важливий аспект, що впливає на збереження здоров'я людини з віком – це імунна стійкість. Саме вона протистоїть основним причинам старіння та смертності.

Науковці проаналізували дані 17 500 людей у різні періоди їхнього життя та підкреслили важливість імунної системи, пов’язаної з геном TCF7,  повідомляє 24 Канал з посиланням на Medical Xpress.

Також на тему  Дієта довголіття: науково доведено, що цей тип харчування продовжує активне життя

Ген довголіття

Цей ген відіграє ключову роль у підтримці регенеративного потенціалу імунних клітин, що сприяє здоровому старінню та збільшенню тривалості життя. Імунна стійкість ефективно бореться з трьома головними факторами старіння: хронічним запаленням, зниженням активності імунної системи та смертю клітин.

Цей захисний механізм пом’якшує біологічні процеси старіння, покращуючи шанси на виживання. Наприклад, у 40-річних людей із низьким рівнем імунної стійкості ризик смертності у 9,7 раза вищий, ніж у 55-річних з оптимальною стійкістю.

Імунітет – запорука здорового старіння

Підтримання високого рівня імунної резистентності дає змогу організму зберігати імунний профіль, характерний для молодості, незалежно від віку. Це також посилює ефективність вакцин та знижує ризик серцево-судинних захворювань, хвороби Альцгеймера та тяжких інфекцій.

Середній вік (від 40 до 70 років) є критичним періодом для досягнення довголіття, оскільки імунна резистентність зменшує смертність на 69% у цей проміжок часу. Проте після 70 років показники смертності у групах із різним рівнем резистентності стають майже однаковими, що вказує на природні біологічні обмеження тривалості життя.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.