Укр Рус
27 листопада, 22:01
3

Що робити, щоб уникнути застуди

Основні тези
  • Застуда викликається понад 200 вірусами, при цьому риновірус є найбільш поширеним, і симптоми включають нежить, біль у горлі, кашель, чхання та підвищену температуру.
  • Застуда передається через контакт між людьми, особливо в закритих приміщеннях, і ризик захворювання можна зменшити, дотримуючись здорового способу життя та гігієнічних норм.
  • Холодна погода не викликає застуду, але сухе повітря в приміщеннях під час зимового періоду полегшує проникнення вірусів у дихальні шляхи.

На жаль, на 100% дієвого засобу захисту від застуди не існує. Проте дотримування рекомендацій щодо підтримки здорового способу життя та дотримання гігієнічних норм, а також обмеження соціальних контактів можуть значно зменшити ймовірність захворювання.

Застуда – вірусна інфекція верхніх дихальних шляхів, що вражають ніс, горло, синуси та трахею. Понад 200 різних вірусів можуть спричиняти застуду, причому риновірус є найбільш поширеним, повідомляє 24 Канал з посиланням на Mayo Clinic

Також на тему  Не все так просто: як потрібно чхати, щоб не нашкодити собі та іншим

Симптоми застуди

Дорослі зазвичай страждають від застуди два – три рази на рік, тоді як маленькі діти можуть хворіти понад чотири рази на рік. Це пояснюється тим, що дитячий організм вперше стикається з безліччю вірусів і ще не встиг виробити до них імунітет.

Серед основних симптомів застуди можна виділити:

  • нежить і закладеність носа;
  • біль в горлі;
  • кашель;
  • чхання;
  • загальну слабкість і сонливість;
  • головний біль та легкий біль у м'язах;
  • підвищення температури тіла до 38,5 градусів за Цельсієм.

Чому виникає застуда

Дехто вважає, що застуда виникає через холод. Це міф: насправді низькі температури самі по собі не викликають захворювання. Хоча спалахи застудних захворювань частіше відбуваються восени та взимку, температура лише опосередковано впливає на поширення інфекції.

Взимку, з увімкненням опалення, повітря стає сухим, що може пошкоджувати слизові оболонки дихальних шляхів і полегшувати проникнення вірусів. Оскільки в холодну пору року люди частіше залишаються в приміщеннях, особливо в погано провітрюваних кафе та офісах, це сприяє поширенню інфекцій.

Передача застуди відбувається від однієї людини до іншої, і чим більше людей перебуває в одному приміщенні, тим вища ймовірність захворювання.

Як зменшити ризик застуди 

Щоб мінімізувати ризик захворювання, важливо враховувати фактори способу життя та дотримуватись правил гігієни:

  1. Регулярно мийте руки з милом протягом 20 секунд, особливо після перебування на вулиці та перед їдою.
  2. Обробляйте дезінфікуючими засобами поверхні, до яких часто торкаєтеся, наприклад, стіл.
  3. Намагайтеся не торкатися обличчя немитими руками.
  4. Кашляйте і чхайте в серветку або в лікоть, щоб не передати інфекцію іншим.
  5. Не діліться напоями з іншими людьми, особливо якщо вони хворі.
  6. Уникайте близьких контактів з тими, у кого є симптоми ГРВІ.
  7. Дотримуйтесь здорового способу життя: різноманітне харчування, фізична активність і якісний сон сприяють міцному імунітету.
  8. Не забувайте про вакцинацію: щеплення проти грипу та COVID-19 допомагають знизити ризик і тяжкість захворювання.

Дотримуючись цих порад, ви зможете краще захистити себе та своїх близьких від застуди.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.