Укр Рус
23 травня, 20:14
2

Позитивний настрій допомагає швидше одужати літнім людям

Основні тези
  • Дослідження показало, що позитивне ставлення до старіння покращує фізичну реабілітацію літніх людей.
  • Люди з позитивним сприйняттям старості менш схильні до уповільнення ходи, потреби в допомозі та зберігають фізичну активність після падінь.
  • Психологічний настрій має більший вплив на відновлення, ніж фізична форма, навіть з урахуванням інших факторів.

Це перше у своєму роді дослідження, яке демонструє, що ставлення до власного віку відображається і на конкретних фізичних показниках відновлення.

Науковці з Імперського коледжу Лондона та Університету Ковентрі опублікували в журналі Journal of the American Geriatrics Society дані, згідно з якими ставлення людей літнього віку на старіння безпосередньо впливають на їхню фізичну реабілітацію, передає  24 Канал.

Також на тему  Уникнути гіпертонії: скільки потрібно рухатись, щоб не було високого тиску

Це масштабне дослідження вперше чітко показало зв’язок між психологічним ставленням до віку та фізичною стійкістю.

Нове дослідження старіння 

Падіння є однією з найсерйозніших загроз для здоров’я у літньому віці, часто призводячи до інвалідності, втрати самостійності, а іноді й до смерті.

У дослідженні взяли участь майже 700 жителів Англії віком від 60 до 90 років, які раніше не падали. Спочатку вони заповнювали анкети, що допомагали визначити їхнє ставлення до старіння – чи вважають вони цей період часом занепаду, чи можливістю для активного життя.

Протягом року дослідники стежили, хто з учасників пережив падіння, а потім оцінювали їхнє відновлення за низкою критеріїв: швидкість ходьби, здатність до самообслуговування та рівень фізичної активності.

Що вдалося встановити

Люди з позитивним сприйняттям старості:

  • на 162% рідше мали уповільнену ходу після падіння,
  • на 200% менше потребували сторонньої допомоги,
  • на 123% частіше залишалися фізично активними та швидше поверталися до колишнього рівня життя.

Ці результати були актуальними навіть з урахуванням інших параметрів – віку, статі, початкового стану здоров’я, депресивних проявів і тяжкості отриманих травм. Таким чином, ключову роль відігравав саме психологічний настрій, а не просто фізична форма.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.