Укр Рус
4 липня, 14:25
2

Визначили рису характеру, яка продовжує життя

Основні тези
  • Науковці довели, що оптимізм може збільшити тривалість життя на 11–15% і підвищити шанси дожити до 85 років, завдяки поведінковим і біологічним механізмам.
  • Оптимісти легше переносять стрес, мають менше шкідливих звичок, а також схильність до оптимізму можна розвинути за допомогою прощення, ведення щоденника подяк, вибору позитивного оточення та практикування медитації.
  • Експерти застерігають, що важливо залишатися реалістом, оскільки надмірне ігнорування проблем і токсична позитивність можуть зашкодити.

Ви вмієте знаходити хороше навіть у складних обставинах і волієте бачити можливості, а не лише перешкоди? У такому разі вам дуже пощастило. Науковці довели: позитивне ставлення до світу може збільшити тривалість життя на 11–15% і підвищити шанси зустріти 85-річчя.

У чому секрет довголіття оптимістів  

Оптимізм – це не наївна віра у дива, а свідоме очікування сприятливого розвитку подій. Фахівці виділяють два механізми, через які такий підхід впливає на здоров’я: поведінковий і біологічний, пише 24 Канал з посилання на Real Simple.

Також на тему ВООЗ визначила ще одну глобальну проблему, яка загрожує здоровʼю людей

Люди з позитивним світоглядом частіше займаються фізичною активністю, слідкують за харчуванням, слухаються лікарських порад і значно рідше мають шкідливі звички. На біологічному рівні оптимісти легше переносять стрес, мають стійку психіку та нижчий рівень хронічних запальних процесів.

Бути оптимістом – означає не просто сподіватися на краще, а активно створювати умови для цього, 
– пояснює психіатр Кристіна Ні.

Як позитивне мислення допомагає впоратися зі стресом  

Оптимісти не здаються перед труднощами: вони шукають рішення, спираються на підтримку оточення й швидше відновлюються після невдач. Такі люди рідше страждають на депресію й тривожні розлади.

"Висока самооцінка, відчуття власної компетентності та природна доброзичливість – ось три якості, що підтримують здоров’я оптимістів", – зазначає доктор Ґері Смолл з університету Гакенсак.

Дослідження показують, що схильність до оптимізму частково визначається генами, але кожна людина може розвинути цю навичку. Ось кілька науково доведених методів:

  • Вчіться відпускати образи. Прощення знижує рівень стресу й сприяє формуванню позитивного настрою.
  • Записуйте подяки. Ведіть щоденник, фіксуючи щонайменше три приємних події дня, щоб переосмислювати негатив.
  • Обирайте оточення. Проводьте більше часу з позитивно налаштованими людьми – їхній настрій "заражає".
  • Фільтруйте інформаційний потік. Обмежуйте споживання негативних новин, надаючи перевагу натхненним історіям.
  • Практикуйте медитацію. Це допомагає вирватися з кола переживань і поглянути на ситуацію по-новому.

Експерти наголошують: важливо залишатись реалістом. Надмірне ігнорування проблем і токсична позитивність можуть зашкодити, заважаючи вирішенню реальних труднощів.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.