Людське тіло оновлюється кожні 7 років – чи так це
- Твердження про повне оновлення клітин кожні 7 років є науково неточним, оскільки різні типи клітин мають різні цикли оновлення.
- Наприклад, клітини шлунка оновлюються за 2-3 дні, тоді як нейрони можуть функціонувати протягом усього життя людини.
Популярне твердження про те, що всі клітини людського тіла повністю оновлюються кожні 7 років, виявилося науково неточним. Учені пояснили, чому усе значно складніше.
Міф про повне оновлення клітин кожні 7 років спростовано дослідниками, інформує 24 Канал з посиланням на IFL Science.
Дивіться також Де живуть найгарніші дівчата: 10 країн з найкрасивішими жінками
Гіпотеза виникла після дослідження 2005 року, в якому використовували нову методику визначення віку клітин. Один із його авторів, дослідник стовбурових клітин з Каролінського інституту Йонас Фрісен, припустив, що середній вік клітин організму дорослої людини може становити від 7 до 10 років.
Нові дані щодо гіпотези про оновлення клітин
Наразі науковці вважають, якби всі клітини в організмі мали однакову структуру та функції, можна було б припустити, що вони оновлюються синхронно. Проте людське тіло складається з багатьох типів клітин, і кожен з них має свій власний цикл оновлення.
- Наприклад, клітини, що вистеляють слизову оболонку шлунка, відновлюються всього за 2 – 3 дні, адже вони постійно контактують із агресивним середовищем шлункової кислоти.
- Клітинам шлунково-кишкового тракту потрібно трохи більше часу – 4 – 5 днів. Вони становлять значну частку загального клітинного оновлення організму, оскільки щодня в тілі людини відмирає близько 300 мільярдів клітин.
- Натомість еритроцити живуть приблизно 120 днів.
- А нейрони, що є основними клітинами нервової системи, можуть функціонувати упродовж усього життя людини, якщо не зазнають пошкоджень.
Таким чином, процес оновлення клітин у тілі відбувається постійно, але з різною швидкістю для різних типів клітин. Тому твердження про повну заміну всіх клітин кожні 7 років є не більше ніж міфом.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.