Укр Рус
27 липня, 20:37
2

Мінімальний мінімум: скільки кроків щодня слід проходити

Основні тези
  • Дослідження з The Lancet Public Health показало, що 7 000 кроків на день значно знижують ризик хронічних захворювань у порівнянні з меншою активністю.
  • Навіть 4 000 кроків щодня приносять значні вигоди, зменшуючи ризик смерті приблизно на 36 % у порівнянні з дуже низькою активністю.

Користь хотьби давно доведена. Активність має стати вашою щоденною звичкою, якщо ви дбаєте про своє здоров'я. Учені визначили кількість кроків, яку слід находжувати, аби залишатись у гарному самопочутті.

Скільки кроків на день треба ходити?

Нове дослідження з The Lancet Public Health охопило понад 160 000 дорослих. Результати показали, що 7 000 кроків на день значно знижують ризики важливих хронічних захворювань у порівнянні з меншою активністю й займають центральне місце серед мінімальних ефективних рівнів фізичної активності, передає 24 Канал.

Дивіться також Як працює кофеїн під час тренування у спеку 

Зокрема, у порівнянні з тими, хто ходив лише близько 2 000 кроків на день, учасники з рівнем у 7 000 кроків мали:

  • 47 % ризику ранньої смерті
  • 25 % ризику серцево-судинних захворювань
  • 38 % ризику розвитку деменції
  • 22 % ризику депресії
  • 14 % ризику діабету 2 типу
  • 37 % ризику смерті від раку
  • 28 % ризику падінь 

Зауважте. Ці ефекти були схожими на ті, що спостерігалися при 10 000 кроків, але після 7 000 – кроків додаткові переваги були незначними для більшості учасників.

Який мінімальний мінімум?

Навіть 4 000 кроків щодня приносили значні вигоди у порівнянні з дуже низькою активністю (до 2 000 кроків). Зокрема, ризик смерті зменшувався приблизно на 36 %

Учені зауважили, що така щоденна мета активності – реалістичніша у повсякденному житті, ніж популярні 10 000 кроків, й не потребує додаткових тренувань або обладнання. Тож, щоб дбати про своє здоров'я достатньо рухатися щодня будь-де й будь-яким способом

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.