Найкращий метод для схуднення: вченні порівняли три найпопулярніші
Кожен восьмий житель планети має ожиріння, а воно збільшує ймовірність виникнення діабету другого типу, серцево-судинних захворювань і деяких видів раку. Щоб боротися з надмірною вагою необхідно змінити свій раціон, зменшивши калорійність та збільшити активність.
Але чи існує єдино правильний спосіб для досягнення успішного зниження ваги? Нещодавнє дослідження, проведене вченими з Університету Бонду в Австралії, вивчило три підходи до зниження ваги, щоб визначити, який з них є найефективнішим, повідомляє 24 Канал з посиланням на Conversation.
Також на тему Чому дієти та марафони не допомагають схуднути
Три зміни в способі харчування, щоб знизити вагу
- Зміна розподілу калорій протягом дня з акцентом на першу половині дня.
- Зниження кількості прийомів їжі.
- Інтервальне голодування.
В рамках дослідження були проаналізовані дані 29 клінічних випробувань, в яких брали участь майже 2500 осіб. За підсумками 12 тижнів усі три методики продемонстрували майже однакове зниження ваги, що склало від 1,4 до 1,8 кг.
Тому, якщо ваша мета – схуднути, надайте перевагу тому методу, який найкраще відповідає вашому способу життя,
– роблять висновки автори дослідження.
Розподіл калорій
Робота нашого метаболізму безпосередньо впливає на реакцію організму на інсулінові сигнали. При порушеннях метаболізму можливе збільшення ваги, підвищена втома та ризик розвитку хронічних захворювань, таких як діабет.
Традиційні клінічні уявлення про схуднення наголошують на балансі між споживаними та витраченими калоріями. Проте важливим аспектом залишаються й тимчасові інтервали прийому їжі. Пізні вечері та перекуси можуть негативно позначатися на метаболізмі.
Зменшення кількості прийомів їжі
Водночас розподіл калорій переважно в першій половині дня може сприяти його покращенню. Проте цей підхід не завжди підходить усім, оскільки деякі люди за своєю природою є більш активними ввечері, що може ускладнювати їм процес втрати ваги, незалежно від вибраного методу.
Пропуск сніданку зустрічається досить часто, і виникає питання: чи заважає це зниженню ваги? Або, можливо, оптимальним варіантом буде ситний сніданок і легка вечеря? Дослідження показують, що двох прийомів їжі на день може бути цілком достатньо.
Інтервальне голодування
Харчування в обмеженому часовому інтервалі в 6 – 10 годин на день, коли ви найбільш активні, можна розглядати як форму інтервального голодування. Перевірені дані про користь цієї практики в довгостроковій перспективі для людей поки що недостатні, але деякі дослідження підтверджують, що вона може сприяти зниженню ваги та покращенню метаболічних процесів.
Обирайте зручний для вас метод або їхню комбінацію: обмежте час прийому їжі до восьми годин, зосередьтеся на сніданку та обіді або дотримуйтеся трьох основних прийомів їжі на день.