Наскільки боляче народжувати та як можна на це вплинути

8 грудня 2024, 09:51
Читать новость на русском

Для багатьох жінок вагітність може перетворитись на пекло через тривогу перед пологами. Майбутні мами часто хвилюються не стільки про сам процес пологів, скільки про можливі болісні відчуття та страждання.

Пологи – це природний фізіологічний процес, а біль, що виникає під час пологів, є нормальною захисною реакцією організму на подразник. Наперед важко точно сказати, наскільки болісними будуть пологи, оскільки це залежить від індивідуального больового порогу, психологічного стану та фізичної підготовки жінки, повідомляє 24 Канал з посиланням на KidsHealth.

Також на тему  Кому потрібно робити генетичні тести перед вагітністю

Причини виникнення болю

Больові рецептори, розташовані в черевній порожнині та матці, реагують тільки на надмірне напруження або розрив тканин. Біль виникає через розтягнення або натягування тканин, які можуть бути схильні до розриву.

Основні фізіологічні причини болю:

  1. Стиснення матки.
  2. Тиск голови дитини на шийку матки та піхву.
  3. Натягування зв'язок матки.
  4. Механічне здавлення нервових закінчень в області крижів.
  5. Накопичення продуктів обміну, таких як молочна кислота, під час тривалих скорочень матки.

Згідно з однією з теорій, напруження під час перейм може бути пов'язане зі страхом. Тому психологічний стан майбутньої мами перед пологами має важливе значення – наскільки вона спокійна і морально готова.

Причини страху перед пологовим болем

Існує думка, що пологи – це жахливе випробування, сповнене сильного болю та смертельної небезпеки. Ці страхи часто підкріплюються розмовами близьких або знайомих. Також у вагітної жінки може зʼявитися підсвідомий страх, викликаний невідомістю, майбутніми змінами та відповідальністю за здоров'я малюка.

Якщо майбутня мама часто чує страшні історії про пологи, вона може налаштуватися на сильний біль, хоча на практиці пологи можуть пройти набагато легше, ніж очікується. Важливо ознайомитися з правдивою інформацією про процес пологів, психологічну підготовку та методи самодопомоги, такі як правильне дихання та розслаблення.

Як подолати страх

Запис на курси для майбутніх мам може бути корисним. Спілкування з жінками, які вже пережили безболісні пологи, також може стати підтримкою. Такі знайомства легше всього завести на курсах дородової підготовки.

Майбутній мамі варто обережно ставитися до своїх сил і зберігати позитивний настрій. Щоб полегшити процес, корисно сприймати пологи як процес, налаштовуючи себе на активну участь. 

Не варто боятися пологового болю, краще прийняти його. Замість того, щоб стиснутися і терпіти, важливо розслабитися – це звучить парадоксально, але розслаблення м'язів сприяє нормальному проходженню пологів.

Методи полегшення болю

В сучасному акушерстві практикується вільний рух жінки під час пологів, що допомагає знизити болісні відчуття. Жінка може приймати душ, розслаблятися у ванні з гідромасажем, стрибати на фітболі або запросити близьку людину в пологову палату. Ці дії відволікають і зменшують біль.

Якщо майбутня мама не витримує біль і не проти анестезії, вона може скористатися епідуральною анестезією – ін'єкцією в область навколо спинного мозку, яка блокує нервові закінчення. Це дозволяє значно знизити болісні відчуття. У рідкісних випадках анестезія може не спрацювати, і лікар запропонує альтернативні способи полегшення болю.

Правильний психологічний настрій, підтримка близьких і спокійна поведінка допоможуть малюкові з'явитися на світ максимально комфортно для майбутньої мами.