Первинне зараження людей сталося через контакт з летючими мишами (Rousettus aegyptiacus) у печерах. Відтоді, коли вірус проник у людську популяцію, він може передаватися від людини до людини через прямий контакт з кров’ю, виділеннями та іншими біологічними рідинами інфікованого, а також через предмети, забруднені цими рідинами, пише 24 Канал з посиланням на National Library of Medicine.
Також на тему Чи допомагає цинк швидше одужати при застуді
Симптоми лихоманки Марбург
Інкубаційний період при лихоманці Марбург триває від 2 до 21 дня. Захворювання починається раптово, з різкого підвищення температури та лихоманки. Основні симптоми включають:
- сильний головний біль та загальна слабкість;
- виражені болі в м’язах і суглобах;
- нудота та блювання;
- болі в животі, діарея, іноді з кров’яними домішками;
- висип без свербежу.
З розвитком захворювання можуть з’явитися блювання з кровʼю, а також кровотечі з носа та ясен. Пацієнти відчувають сильну слабкість, галюцинації та сплутаність свідомості.
Діагностика лихоманки Марбург
Ранні симптоми лихоманки Марбург можуть нагадувати прояви інших інфекційних захворювань, таких як малярія, менінгіт або тиф. Тому для встановлення точного діагнозу необхідне лабораторне підтвердження. Основні методи діагностики включають:
- імуноферментний аналіз із захопленням антитіл (ELISA);
- тести на виявлення антигенів;
- метод зворотної транскрипції полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР);
- виділення вірусу в клітинній культурі в лабораторіях з високим рівнем біологічної безпеки.
Усі вищезазначені тести проводяться виключно в спеціалізованих лабораторіях.
Лікування лихоманки Марбург
Нині не існує специфічних противірусних препаратів для лікування лихоманки Марбург. Лікування в основному полягає в підтримувальних заходах і інтенсивній терапії для полегшення симптомів і підтримання життєво важливих функцій організму.
Ліки, як правило, застосовуються лише в умовах клінічних випробувань. Вакцина перебуває на стадії розробки, і існують перспективні зразки, але вони поки що не доступні для широкого застосування.
Коли звертатися до лікаря
Необхідно невідкладно звернутися за медичною допомогою після повернення з районів, де існує ризик зараження лихоманкою Марбург (наприклад, з країн Африки), якщо спостерігаються такі симптоми:
- висока температура, що супроводжується болями в тілі, слабкістю та нудотою;
- незрозумілі кровотечі з носа або ясен;
- блювання або діарея, особливо з домішками крові.
Рання діагностика та початок інтенсивної терапії можуть значно підвищити шанси на виживання та зменшити ризик ускладнень.