Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на дослідження, яке опублікували у Cleveland Clinic. Висновки зробив доктор медичних наук та уролог Раян Берглунд.

Дивіться також Який зв’язок між ожирінням і тривалим коронавірусом

Зокрема, дослідження виявило, що COVID-19 пов'язаний з еректильною дисфункцією через пошкодження судин.

Вірус може викликати пошкодження клітин кровоносних судин, що призводить до обмеження кровотоку. Це обмеження може перешкоджати необхідному кровопостачанню статевого члена, заважаючи досягненню ерекції,
– ідеться у статті.

Фактори впливу COVID-19 на сексуальне здоров'я

Психологічний вплив. Стрес, тривога та депресія - стани, які загострилися через пандемію COVID-19 - можуть сприяти еректильній дисфункції.

Загальний стан здоров'я. Сексуальна дисфункція у чоловіків часто розглядається як потенційний індикатор інших проблем зі здоров'ям, зокрема, серцевих захворювань та діабету. Нещодавні дослідження показують, що COVID-19 може загострити ці стани, ще більше погіршуючи загальний стан здоров'я та призводячи до збільшення кількості випадків ослабленої ерекції.

"Це може бути ознакою чогось більш серйозного, особливо у молодих і здорових людей, у яких раптово розвивається еректильна дисфункція після перенесеного COVID-19", – вважає доктор Раян Берглунд.

COVID-19 впливає на рівень тестостерону

Вчені зробили висновок, що рівень тестостерону часто знижується після перенесеного COVID-19.Низькі показники цього гормону можуть залишатися такими ще кілька місяців після одужання.

Ба більше, за важкого перебігу захворювання існує ризик виникнення пошкодження яєчок і їхньої дисфункції.

Однак низький рівень тестостерону не обов'язково спричиняє проблеми з ерекцією, наглосили вчені.

Зауважте! Низькі рівні гормону та еректильна дисфункція – це окремі проблеми, що стосуються різних систем організму.