Назвали дієту, яка знижує ризик смерті на 36 %
- Середземноморська дієта знижує ризик передчасної смерті на 36% і сприяє довшому життю, як показало дослідження з майже 9,600 австралійками.
- Дієта включає щоденне споживання овочів, фруктів, цільнозернових продуктів, риби та морепродуктів, з обм
Прихильники середземноморської дієти живуть довше. Тож, цей тип харчування – не просто модний тренд, а реальний спосіб продовжити життя.
Висновки нового дослідження опублікували в The Journal of Nutrition, його проводили в Австралії. Воно охоплює дані майже 9 600 австралійок (середній вік – 52 роки), спостереження тривали 17 років. Детальніше розповідає 24 Канал.
Дивіться також Порушує обмін глюкози та шкодить печінці: як всього один фактор запускає зміни в організмі
Результати виявились вражаючими: ті учасниці, яка харчувалися за принципами середземноморської дієти, рідше хворіли та жили довше. Ризик передчасної смерті у них був на 36% нижчий, ніж у тих, хто харчувався інакше.
Що таке середземноморська дієта
Це не строгий режим чи голодування, а спосіб життя і харчування, що базується на звичних, доступних продуктах. Зокрема, дієта передбачає, щоденне споживання овочів та фруктів. Акцент на цільнозернові продукти – хліб, крупи, макарони та бобові – квасоля, нут, сочевиця.
Важливий момент – у раціоні мають бути риба та морепродукти, принаймні кілька разів на тиждень. Основним джерелом жиру є оливкова олія, горіхи та насіння.
При цьому слід обмежити споживання червоного м'яса та солодкого.
Чому це працює
Такий раціон багатий на клітковину, антиоксиданти та здорові жири. Він допомагає підтримувати нормальну вагу, знижує ризик діабету, серцево-судинних захворювань і навіть деяких видів раку. А також покращує травлення та знижує запалення в організмі.
Однак, вчені попередили, що їх дослідження не доводить, що саме дієта напряму "гарантує" довше життя. Та підтверджує, що звички в харчуванні сильно впливають на наше здоров'я. А середземноморська дієта добре досліджена та має низку переваг для здоров'я.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.