Найкращий і найгірший ферментований продукт для кишківника

11 жовтня 2024, 16:10
Читать новость на русском

Джерело:

EatingWell

Ферментовані продукти часто називають ледь не найкращими продуктами для здоров'я кишківника. Втім, чи дійсно усі вони однаково хороші та корисні.

Ферментовані продукти містять пробіотики, які так потрібні для мікробіома кишечника, що дійсно сприяє здоровому травленню. Втім деякі ферментовані продукти є більш корисними, а деякі – менше. Гастроентеролог  Вілл Булсевич в інтерв'ю EatingWell перерахував і ті, і інші продукти. 

Дивіться також Захищає від хвороб мозку: назвали найкращу дієту для старших людей

За його словами, "у харчуванні завжди існує ієрархія". Не виключення і ферментовані продукти.

Найкращі ферментовані продукти

Водночас доктор Булсевич не зміг визначитись щодо першого місця в рейтингу. Вибір постав перед кімчі та квашеною капустою.

"Кімчі та квашена капуста не тільки смачні, а й неймовірно корисні для мікробіому кишківника. Ці рослинні продукти містять пробіотики, клітковину і пребіотики", – зазначив Булсевич. 


Квашена капуста є дуже корисною для кишківника / Фото unsplash

Зауважте. Ферментація – це не просто додавання бактерій, а процес трансформації, який також включає створення кислоти.

Саме тому квашена капуста має гіркий смак, а не просто солоний. Клітковина трансформується в нові форми, що допомагає підтримувати здоров'я кишківника. 

Найгірші ферментовані продукти 

Доктор Булсевич не вважає цей продукт абсолютно нездоровим. Однак, радить його споживати помірно і мова про комбучу.

"Комбуча – це по суті солодкий чай, і хоча більша частина цукру споживається бактеріями в процесі ферментації, значна кількість цукру все ж залишається", – каже фахівець. 

І так, комбуча, що є особливо популярною останнім часом, може підтримувати водний баланс і додавати енергію, маючи при цьому всі переваги ферментованої їжі.


Комбуча хоч і корисна, та варто враховувати вміст цукру / Фото unsplash

Однак, враховуючи той факт, що напій мітить багато цукру, Булсевич радить, або готувати комбучу вдома, щоб контролювати вміст цукру, або контролювати кількість випитого напою.