Більше користі чи шкоди: чи потрібно користуватись зубною ниткою
Для підтримки здоров'я зубів необхідно чистити їх двічі на день із використанням зубної пасти, що містить фтор, протягом двох хвилин. При цьому не має значення, користуєтеся ви ручною чи електричною зубною щіткою. Однак важливо розуміти, що така чистка не є ідеальною.
Кожен зуб має п’ять поверхонь, а щітка може охопити лише три з них: верхню, зовнішню та внутрішню. При цьому бічні стінки залишаються без уваги, пише 24 Канал з посиланням на American Dental Association.
Також на тему Як правильно чистити та доглядати за зубами: детальна інструкція
Чи потрібно використовувати зубну нитку
Зубна щітка не може ефективно очищати міжзубні проміжки, тоді як зубна нитка справляється з цією задачею. Вона видаляє залишки їжі та бактерії, перш ніж вони встигнуть утворити зубний наліт.
Якщо ви ігноруєте чистку вузьких просторів між зубами, наліт може затвердіти і перетворитися на зубний камінь. Усунути його самостійно не вдасться. При цьому ясна можуть запалюватися та кровоточити, що називається гінгівітом – початковою стадією захворювань ясен.
Якщо не лікувати гінгівіт, він може перейти в пародонтит – запалення тканин, що оточують зуби. Крім того, зубний наліт може призвести до карієсу. У загальному, нехтування гігієною рота може призвести до серйозних проблем.
Існують навіть ризики для серцево-судинної системи. Погані зуби можуть підвищити ймовірність бактеріальної інфекції в крові, що, своєю чергою, може вплинути на судини та сприяти виникненню серцево-судинних захворювань.
Тому Американська стоматологічна асоціація (ADA) рекомендує використовувати зубну нитку для зниження ризику захворювань ясен і карієсу. Стоматологи Великобританії також підтримують цю рекомендацію, стверджуючи, що використання зубної нитки потрібно починати в доповнення до чищення зубів з 12 років.
Як користуватися зубною ниткою
ADA рекомендує використовувати зубну нитку (або інші засоби для очищення міжзубних проміжків) один раз на день. Не має значення, коли це відбувається – вранці, після обіду чи перед сном.
Головне, щоб ви змогли виділити на це час. Не має значення, в якій послідовності ви будете чистити зуби: спочатку щіткою, потім ниткою чи навпаки.