Кожен зуб має п’ять поверхонь, а щітка може охопити лише три з них: верхню, зовнішню та внутрішню. При цьому бічні стінки залишаються без уваги, пише 24 Канал з посиланням на American Dental Association.

Також на тему Як правильно чистити та доглядати за зубами: детальна інструкція

Чи потрібно використовувати зубну нитку

Зубна щітка не може ефективно очищати міжзубні проміжки, тоді як зубна нитка справляється з цією задачею. Вона видаляє залишки їжі та бактерії, перш ніж вони встигнуть утворити зубний наліт.

Якщо ви ігноруєте чистку вузьких просторів між зубами, наліт може затвердіти і перетворитися на зубний камінь. Усунути його самостійно не вдасться. При цьому ясна можуть запалюватися та кровоточити, що називається гінгівітом – початковою стадією захворювань ясен.

Якщо не лікувати гінгівіт, він може перейти в пародонтит – запалення тканин, що оточують зуби. Крім того, зубний наліт може призвести до карієсу. У загальному, нехтування гігієною рота може призвести до серйозних проблем.

Існують навіть ризики для серцево-судинної системи. Погані зуби можуть підвищити ймовірність бактеріальної інфекції в крові, що, своєю чергою, може вплинути на судини та сприяти виникненню серцево-судинних захворювань.

Тому Американська стоматологічна асоціація (ADA) рекомендує використовувати зубну нитку для зниження ризику захворювань ясен і карієсу. Стоматологи Великобританії також підтримують цю рекомендацію, стверджуючи, що використання зубної нитки потрібно починати в доповнення до чищення зубів з 12 років.

Як користуватися зубною ниткою

ADA рекомендує використовувати зубну нитку (або інші засоби для очищення міжзубних проміжків) один раз на день. Не має значення, коли це відбувається – вранці, після обіду чи перед сном.

Головне, щоб ви змогли виділити на це час. Не має значення, в якій послідовності ви будете чистити зуби: спочатку щіткою, потім ниткою чи навпаки.