"Шанс на життя – один на мільйон": лікарям вдалося врятувати донечку українського захисника
- Дворічна донька українського захисника перебувала у критичному стані через вірусну пневмонію, що паралізувала її дихання, і була врятована завдяки апарату ЕКМО.
- Після 71 дня в лікарні, з інтенсивною фізичною терапією, Софійка змогла зробити свої перші кроки і святкувати свої треті іменини вдома.
- Апарат ЕКМО виконував функції серця та легень Софійки протягом 19 днів, насичуючи її кров киснем поза межами тіла.
Дворічна донька українського захисника потрапила у критичний стан через вірусну пневмонію, яка майже повністю паралізувала її дихання. Протягом майже трьох тижнів дівчинка була повністю залежною від підтримуючих апаратів. Її життя вдалося врятувати завдяки ЕКМО – спеціальному апарату, який виконує функції серця та легень.
Історія почалася в період перших зимових холодів. Маленька Софійка потрапила до Центру педіатрії лікарні Святого Миколая з високою температурою. Під наглядом лікарів Ірини Бережної та Олени Бортик дитина п’ять днів отримувала кисневу підтримку, повідомляє 24 Канал з посилання на Перше медичне об'єднання Львова.
Також на тему Вісім переломів за два роки: у Львові виявили причину й вилікували дивну хворобу руки у дитини
Важка вірусна інфекція
Однак її стан раптово погіршився – критично низька сатурація (рівень кисню в крові) та сильна лихоманка поставили життя дівчинки під загрозу. Її шкіра стала синюшною, що стало сигналом для термінової реанімації.
Команда інтенсивної терапії спрацювала блискавично, повернувши Софійку до життя, однак її стан залишався критично важким: апарат штучної вентиляції легень (ШВЛ) виявився малоефективним.
Мені сказали, що надія є. Але шанс, що вона виживе – один з мільйона. Мені дозволяли навідуватись до донечки в реанімацію. Якби не рішення підʼєднати Софійку до апарату, не знаю чим би все закінчилось,
– розповідає мама Софійки Олеся.
Апарат, який дав шанс на життя
ЕКМО, або екстракорпоральну мембранну оксигенацію, підключали до Софійки екстрено. Це складна медична процедура, яку виконали кардіохірурги Олександр Ячнік та Андрій Пилипець разом із командою: перфузіологом Василем Ключиком та анестезіологами Юрієм Пурським і Яремою Безніском. Після успішної операції апарат почав виконувати життєво необхідну функцію, насичуючи кров киснем поза межами тіла дівчинки. Цей процес тривав 19 днів.
У перші дні після переведення доньки в реанімацію, її тато, військовослужбовець, отримав короткий відпуск для підтримки родини.
За весь час Софійка провела в лікарні 71 день. Через тривалий брак активності та кисню дівчинка потребувала інтенсивної фізичної терапії. Світлана Кузьмич, фізична терапевтка, почала працювати з маленькою пацієнткою ще у відділенні реанімації. Перші вправи допомогли Софійці знову навчитися тримати голівку та сидіти. Сьогодні, хоч із болем і підтримкою, вона робить свої перші кроки.
Навесні Софійка святкувала свої треті іменини вже вдома – у колі родини.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.