Отримані результати дослідження свідчать про те, що люди з низьким соціально-економічним статусом, часто пов’язаним з бідним вихованням, зазвичай мають вищі моральні принципи та гідну поведінку, пише 24 Канал з посиланням на Daily Mail.

Також на тему Хто щасливіший – самотні люди чи в стосунках

Бідні люди добріші

Іншими словами, ті, хто виріс в умовах обмежених ресурсів, мають більш розвинуте почуття моралі в порівнянні з іншими соціальними групами.

Команда дослідників відзначила, що люди з низьким доходом частіше жертвують кошти на благодійність і виявляють більше бажання до співпраці. Ба більше, порівняльний аналіз між різними країнами показав, що в державах з високим рівнем соціальної нерівності громадяни мають більш виражену моральну ідентичність у порівнянні з жителями країн з меншими різницями в доходах.

Моральна ідентичність оцінювалася за допомогою спеціальних анкет, в яких респондентів просили відповісти на запитання про такі якості, як турбота, справедливість, доброта, щедрість, чуйність, працьовитість та чесність. Відповіді оцінювалися за шкалою від 1 до 10.

Чому є такий зв'язок

Автори дослідження припускають, що люди, які живуть в умовах бідності, більше залежать від спілкування з оточенням і, можливо, більш чутливі до свого соціального середовища. Таким чином, коли людина з бідного шару суспільства робить добрий вчинок, одержувач допомоги, ймовірно, більш схильний до взаємної вдячності.

Навпаки, люди, які перебувають у більш вигідних умовах, можуть вважати, що здатні впоратися самостійно і не потребують підтримки інших.