Чому виникає подагра: виявилось, що сучасні уявлення про розвиток хвороби були помилковими
- Науковці довели, що генетичні фактори мають більше значення в розвитку подагри, ніж спосіб життя та дієта.
- Дослідження виявило 377 генетичних ділянок, пов'язаних з подагрою, з яких 149 були невідомими раніше.
- Подагра виникає через надмірний рівень сечової кислоти, а генетика відіграє ключову роль у цьому процесі.
- Існують ефективні методи лікування подагри, незважаючи на її хронічний характер.
Виявилося, що роль способу життя та харчування у розвитку подагри була значно переоцінена. Науковці з'ясували, що генетичні фактори мають набагато більше значення у виникненні цього захворювання, ніж вважалося раніше.
Ревматологи спростували поширений міф про те, що розвиток подагри повністю пов’язаний зі способом життя та дієтою, повідомляє 24 Канал з посилання на Science Alert.
Також на тему Коли потрібна операція з видалення міжхребцевих гриж: пояснення провідного нейрохірурга
Нове дослідження подагри
Міжнародна команда дослідників проаналізувала дані 2,6 мільйона людей із 13 різних генетичних вибірок, серед яких було 120 295 пацієнтів із діагнозом "подагра". У результаті порівняльного аналізу вчені виявили 377 ділянок геному, пов’язаних зі схильністю до цього захворювання, з яких 149 раніше не асоціювалися з подагрою.
Генетичні фактори виявилися ключовими у розвитку подагри, хоча вплив навколишнього середовища та особливостей способу життя також має певне значення.
Генетика має вирішальну роль у виникненні подагри
Подагра – це хронічне захворювання з генетичною основою, і звинувачувати пацієнта у його появі не можна. Міф про те, що подагра викликана способом життя або дієтою, має бути спростований,
– наголосив епідеміолог Тоні Меррімен з Університету Отаго.
Подагра виникає через надмірний рівень сечової кислоти в крові, яка формує гострі кристали у суглобах. Імунна система починає атакувати ці кристали, викликаючи біль і дискомфорт.
Генетика відіграє вирішальну роль на кожному етапі цього процесу: від ймовірності активації імунної системи до особливостей транспортування сечової кислоти в організмі. Хоча подагра може перейти в хронічну форму, існують ефективні методи лікування.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.