Знайшли спосіб покращити здоровʼя, витрачаючи всього 5 хвилин на день
- Дослідження Університету Едіт Коуен показало, що п'ять хвилин ексцентричних вправ щодня покращують здоров'я, особливо у малорухливих людей.
- Ексцентричні вправи включають повільне опускання ваги, що сприяє покращенню м’язової сили, гнучкості та психоемоційного стану.
- Професор Кен Носака зазначає, що навіть мінімальна фізична активність може забезпечити суттєві покращення здоров'я, і п’яти хвилин на день достатньо для початку.
Недавнє дослідження, проведене спеціалістами Університету Едіт Коуен, показало, що всього п’ять хвилин ексцентричних вправ щодня здатні позитивно вплинути на здоров’я, особливо у тих, хто веде малорухливий спосіб життя.
Ексцентричні вправи, або ж негативна фаза руху, є видом навантаження, під час якого м’язи розтягуються під напругою, наприклад, під час повільного опускання ваги, повідомляє 24 Канал з посилання на MedicalXpress.
Також на тему Вчені зруйнували усі уявлення про користь спорту: скільки насправді потрібно займатись
Нове дослідження активності
У ході дослідження вчені проаналізували вплив п’ятихвилинної домашньої програми ексцентричних вправ із використанням власної ваги на фізичний і психічний стан учасників.
Протягом місяця учасники виконували комплекс вправ, що включав 10 повторень присідань на стільці, нахилів на стільці, віджимань від стіни та поступових опускань на п’яти з акцентом на ексцентричне навантаження.
Покращення здоровʼя за 5 хвилин
Результати показали значне покращення м’язової сили, гнучкості, витривалості, а також психоемоційного стану.
Навіть мінімальна щоденна фізична активність здатна забезпечити стійкі та відчутні покращення здоров’я для людей із низьким рівнем рухливості,
– зазначив професор Кен Носака.
Він також додав, що хоча офіційні рекомендації передбачають виконання 150 хвилин фізичної активності на тиждень, ця цифра може відлякати початківців.
"П’яти хвилин на день достатньо для початку. Поступово збільшуючи навантаження, можна досягти значних результатів", — підкреслив професор.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.