УКР РУС
30 січня 2025, 19:47
2

У Києві жінку з пухлиною печінки врятували без трансплантації

Основні тези
  • Лікарі успішно провели радіочастотну абляцію для пацієнтки з пухлиною печінки, уникнувши трансплантації.
  • Процедура була малоінвазивною, з мінімальними болями та швидким відновленням, без ускладнень. 

Лікарі Центру хірургії та трансплантології імені Шалімова успішно провели радіочастотну абляцію (РЧА) пацієнтці з пухлиною печінки. Хоча жінку вже готували до трансплантації, врятувати її життя вдалось без цього. 

Історію хвороби пацієнти розповіла пресслужба медзакладу, інформує 24 Канал

Дивіться також Прорив в трансплантації свинячих органів: людина живе з ниркою понад 2 місяці

Як захворіла жінка

У 2017 році під час планового УЗД у жительки Нікополя виявили новоутворення в печінці. Пухлина швидко збільшувалася, тому жінці провели емболізацію – процедуру, яка блокує кровопостачання пухлини.

Однак лікування не дало очікуваних результатів, і пухлина збільшилася вдвічі. Прогноз був невтішним: резекція пухлини та трансплантація печінки.

Альтернатива пересадки печінки

Через повномасштабну війну Оксана змушена була переїхати до Івано-Франківська, де лікарі виявили нові ураження. Жінку направили до Інституту імені Шалімова, де медики вирішили застосувати радіочастотну абляцію як альтернативу пересадці органа.

Радіочастотна абляція – що це?
РЧА – це сучасний метод лікування пухлин, що використовує високочастотні радіохвилі для знищення уражених тканин.

Процедура малоінвазивна: через невеликі проколи у шкірі вводяться голчасті електроди, які нагрівають пухлину та руйнують її. Пацієнт практично не відчуває болю, а відновлення проходить значно швидше, ніж після традиційних хірургічних операцій.

Операція пройшла успішно, післяопераційний період минув без ускладнень, і Оксана вже повернулася додому для реабілітації.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.