Укр Рус
18 квітня, 08:18
3

Як подряпина кота може спричинити сліпоту: медики пояснили як захиститись 

Основні тези
  • Синдром котячих подряпин викликається бактерією Bartonella henselae, що може призвести до ускладнень, таких як запалення ока і сліпота.
  • Дитяча лікарня "Охматдит" надала поради щодо обробки подряпин антисептиком і негайного звернення до лікаря при підозрілих симптомах.
  • Навіть незначна подряпина може мати серйозні наслідки, тому важливо дотримуватись заходів безпеки для захисту дітей.
  • Повідомлено про два випадки втрати зору у дітей після подряпин котів, що підкреслює важливість своєчасного медичного втручання.

Синдром котячих подряпин – це захворювання інфекційного походження, яке виникає після контакту з інфікованим котом, особливо через подряпини. Збудником є бактерія Bartonella henselae, яка може спричинити важкі ускладнення, наприклад, запалення ока, лімфаденіти, а у найтяжчих випадках – сліпоту.

В дитячій лікарні "Охматдит" розповіли про випадки зараження цією інфекцією і як від неї захиститись, передає 24 Канал.

Також на тему  Як піст впливає на здоровʼя: шкода та користь

Останнім часом до офтальмологів нашої лікарні звернулися двоє маленьких пацієнтів із тяжкими ускладненнями після подряпин котів. Обидва випадки призвели до повної сліпоти на одне око,
– розповіли в лікарні. 

Випадок 1: Іван, 5 років

Маленький Іван (ім'я змінено), який проживає у Стрийському районі Львівщини, отримав подряпину прямо в око від кота. Спочатку сім'я звернулася до місцевого лікаря-офтальмолога, який призначив лікування, але стан хлопчика лише погіршувався.

Його направили в "Охматдит", де було діагностовано проникаюче поранення ока, ускладнене запаленням усіх його оболонок (ендофтальміт, увеїт). Попри проведення двох складних операцій, під час яких видаляли скловидне тіло та лікували відшарування сітківки, інфекція зробила своє.

"Дитину двічі оперували, забирали фіброзні плівки, бо ситуація погіршувалась. Але, на жаль, його ліве око майже повністю втратило зір. Інше око залишилося неушкодженим", – розповідає лікар-офтальмолог Олександра Сондей.

Випадок 2: Тимофій, 4,5 роки

У цьому випадку кіт подряпав хлопчика, можливо, за руку чи іншу частину тіла. Через деякий час у дитини з'явилась косоокість, а також складнощі з відкриванням ока. Лікарі з району направили дитину до нашого медичного центру, де, після ретельного обстеження, було діагностовано синдром котячої подряпини.

Ми навіть не знали, що кіт його подряпав! Це не була велика, помітна подряпина. Звернулися до лікарів, коли побачили, що він постійно примружує око,
– розповідає мама Тимофія.

На жаль, інфекція настільки сильно уразила око, що повернути зір було вже неможливо. 

Що робити у разі подряпини кота

Якщо дитину подряпала тварина, обробіть рану антисептиком і уважно слідкуйте за її станом. При будь-яких підозрілих симптомах – почервонінні, болю, набряку чи порушенні зору – негайно звертайтеся до лікаря.

На ранніх етапах інфекцію можна виявити та вилікувати, що дає шанс зберегти зір. Але якщо бактерія вже спричинила запалення внутрішніх структур ока, повернути зір часто неможливо.

Як уберегти дітей від небезпеки?

  1. Регулярно перевіряйте здоров'я тварин у ветеринара.
  2. Не дозволяйте дітям тісний контакт із тваринами, які можуть подряпати чи вкусити.
  3. У разі подряпини одразу промийте пошкоджене місце, обробіть антисептиком і зверніться до лікаря.

Звичайна подряпина може мати серйозні наслідки, тому бережіть здоров’я своїх дітей і не нехтуйте заходами безпеки. 

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.