Як розпізнати панічну атаку
- Панічна атака – це раптовий напад інтенсивного страху, який триває близько 20 хвилин і супроводжується фізичними симптомами.
- Атака може свідчити про панічний розлад або інші психічні захворювання, такі як тривожні розлади чи розлади настрою.
- Під час панічної атаки організм виробляє адреналін, що викликає відчуття небезпеки, але не представляє серйозної загрози для фізичного здоров’я.
Панічна атака – це раптовий напад інтенсивного, неконтрольованого страху, який триває близько 20 хвилин і супроводжується різними фізичними симптомами.
Ці атаки можуть виникати в будь-якому місці та в будь-який час, незалежно від діяльності людини. Часті епізоди панічних атак можуть бути ознакою панічного розладу або свідчити про наявність інших психічних захворювань, таких як тривожні розлади чи розлади настрою, пише 24 Канал з посиланням на MSD.
Також на тему Нове відкриття про вплив кави та чаю на здоров'я серця
Симптоматика панічної атаки
Деякі люди описують панічну атаку як відчуття, ніби вони раптово намагаються втекти від якоїсь небезпеки, але при цьому відчувають себе паралізованими та не можуть рухатися. У цьому твердженні є своя частка правди.
Основною причиною змін у стані під час панічної атаки є викид адреналіну. Організм реагує на "загрозу", і надниркові залози починають інтенсивно виробляти адреналін, готуючи тіло до активних дій.
Що відчуває людина в цей критичний момент?
- Гострі відчуття страху та жаху, відчуття втрати контролю.
- Відчуття неминучої смерті.
- Дереалізація, коли все навколо здається нереальним.
- Деперсоналізація, коли людина відчуває себе поза власним тілом.
- Прискорене серцебиття та дихання.
- Біль і дискомфорт у грудях.
- Тремтіння, потовиділення та озноб.
- Поколювання або оніміння в пальцях рук.
Важливо пам’ятати, що панічні атаки не представляють серйозної загрози для фізичного здоров’я. Думки про неминучу смерть, що виникають під час атаки, є наслідком викиду адреналіну і не відображають істинної реальності.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.