Що буде з вашим мозком після 30 хвилин фізичної активності
30 хвилин помірної або інтенсивної фізичної активності в поєднанні з щонайменше шестигодинним сном значно покращують роботу мозку. Ці практики сприяють покращенню пам'яті на наступний день.
Про це повідомляє 24 Канал з посианням на нове дослідження науковців з Університетського коледжу Лондона (Велика Британія), результати якого опублікували у медичному журналі International Journal of Behavioural Nutrition and Physical Activity.
Дивіться також Не коштує нічого: дієвий спосіб покращити швидкість роботи мозку
"Висновок полягає в тому, що фізична активність і повноцінний сон корисні для мозку", – сказала перша авторка дослідження Мікаела Блумберг.
Деталі дослідження
До експерименту залучили 76 британців віком від 50 до 83 років, які раніше не мали ознак когнітивних порушень чи деменції. У ході дослідження учасники 8 днів носили спеціальний прилад, який вимірює швидкість і напрям руху – акселерометр.
Учасники виконували різні вправи для перевірки пам'яті, уваги, швидкості реакції та інших здібностей.
Що виявили вчені
Ті учасники, які напередодні займалися помірною або інтенсивною фізичною активністю упродовж 30 хвилин, мали кращу пам'ять. Посилив ефект достатній сон. Усі учасники, які спали щонайменше 6 годин, повідомляли про кращу здатність запам'ятовувати події, концентруватися та швидко реагувати.
Натомість збільшення часу сидіння сприяє погіршенню короткочасної пам'яті.
Неточності експерименту
Водночас дослідження має суттєві обмеження, зокрема щодо рівня освіти, стану здоров'я та фізичної активності учасників. Точні фактори, які впливають на пам'ять після тренування, залишаються незрозумілими.
Сучасні уявлення свідчать про те, що вплив нейромедіаторів є короткочасним і зазвичай триває лише кілька годин. Крім того, різні механізми можуть сприяти довготривалому впливу фізичних вправ на роботу мозку.
За словами провідного дослідника Блумберга, "зниження когнітивних функцій є загальним аспектом процесу старіння. Коли ми досягаємо цього етапу життя, стає вкрай важливо розглянути щоденні стратегії, які можуть покращити наші когнітивні функції".
Команда ставить собі за мету заповнити цю прогалину, тож вчені обіцяють наступні етапи дослідження за участю осіб, які вже мають ознаки когнітивних порушень.