Укр Рус
3 квітня, 08:01
2

Виявили фактор, який майже вдвічі підвищує ризик депресії

Основні тези
  • Дослідження на 610 038 жінках з Данії показало, що гормональні контрацептиви підвищують ризик післяпологової депресії на 49% в перший рік після пологів.
  • Жінки, які використовують комбіновані оральні контрацептиви, мають на 72% вищий ризик депресії, а ті, хто використовує контрацептиви лише з прогестагеном, мали підвищений ризик на 40%.
  • На кожні 100 000 жінок, які використовують гормональні контрацептиви, припадає додатково 180 випадків депресії.

Дослідники виявили тривожний зв’язок між використанням контрацептивів та розвитком психічних розладів. Згідно з отриманими даними, у жінок, які приймають гормональні контрацептиви після пологів, ризик виникнення післяпологової депресії зростає вдвічі.

Відомо, що жінка може знову завагітніти вже через три тижні після пологів, навіть якщо вона годує грудьми і в неї ще не відновився менструальний цикл. Через це багато молодих мам обирають методи контрацепції, щоб уникнути небажаної вагітності,  повідомляє 24 Канал з посилання на Daily Mail.

Також на тему  Надмірне споживання солі викликає ще одне неочікуване захворювання

Післяпологова депресія та гормональні контрацептиви

Однак нове дослідження, проведене на основі аналізу даних 610 038 жінок із Данії, показало, що гормональні контрацептиви значно підвищують ризик депресивних розладів. У перший рік після пологів у жінок, які користувалися зазначеними препаратами, ризик депресії зростав на 49%.

За підрахунками науковців, на кожні 100 000 жінок, які використовують гормональні контрацептиви, припадає додатково 180 випадків депресії. Ба більше, чим раніше молоді мами починають приймати ці препарати, тим вищою є ймовірність виникнення психічних розладів.

Особливо високий ризик розвитку депресії виявили у жінок, які приймають комбіновані оральні контрацептиви – він на 72% вищий, ніж у тих, хто не використовував гормональні методи контрацепції. Крім того, жінки, які використовують контрацептиви лише з прогестагеном (наприклад, ін’єкції або певні види внутрішньоматкових спіралей), стикалися з депресією на 40% частіше.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.