Укр Рус
19 листопада, 22:01
3

Що можна підчепити від одягу зі секонд-хенду

Основні тези
  • Одяг з секонд-хенду може переносити інфекційні захворювання, зокрема через бактерії Staphylococcus, Streptococcus та гриби роду Candida.
  • Рекомендується прати та обробляти вживаний одяг при високих температурах, щоб знищити мікроби та уникнути перехресного забруднення.

В останні роки ставлення до секонд-хендів суттєво змінилося. Якщо раніше його сприймали як магазини для людей з обмеженим бюджетом, то тепер секонд-хенди та вінтажні крамниці стали улюбленими місцями модників. Проте не всі замислюються про те, як певний предмет одягу потрапляє на вішалку.

Дослідження британських учених показали, що такий одяг може бути переносником інфекційних захворювань, пише 24 Канал з посиланням на The Conversation.

Також на тему  Приймати чи ні: наскільки корисний контрастний душ

За даними компанії WGSN, яка займається аналізом споживчого ринку, найчастіше речі в секонд-хендах купують представники покоління Z (народжені в 1997 – 2012 роках). Приблизно 40% зумерів обирають вторинний ринок замість звичного мас-маркету.

Як довго мікроби можуть виживати на одязі

Часто ми замислюємося про наявність мікробів на твердих поверхнях, таких як дверні ручки, телефони та поручні в громадському транспорті. Однак одяг також може бути джерелом інфекцій. Якщо ви купили річ у секонд-хенді та одразу поклали її в шафу, патогенні мікроби можуть зберігати свою життєздатність на тканині протягом кількох місяців. Це залежить від типу матеріалу:

  • На синтетичних тканинах, таких як поліестер, мікроорганізми можуть зберігати активність до пів року завдяки структурі волокон і їхній здатності утримувати вологу.
  • На одязі з бавовни або змішаних тканин мікроби залишаються активними не довше трьох місяців. Однак ці терміни можуть варіюватися залежно від умов зберігання, таких як температура, вологість та доступ повітря.

Що можна підчепити від секонд-хенду 

У недавньому дослідженні викладач клінічної мікробіології Університету Лестера Примроуз Фристоун описала, які мікроби можуть залишатися на поверхні вживаних речей. Серед них:

  • Бактерії Staphylococcus, що викликають стафілококові інфекції.
  • Бактерії Streptococcus, відповідальні за стрептококову інфекцію типу А.
  • Гриби роду Candida..

Кожна людина має унікальний мікробіом шкіри, і бактерії, які безпечні для одного, можуть бути небезпечні для іншого. Вони потрапляють на одяг через піт, сальні виділення та змертвілі клітини шкіри. Мікроорганізми швидко розмножуються в умовах підвищеної вологості, тому ділянки одягу, які піддаються інтенсивному потовиділенню (пахви та геніталії), найбільш схильні до забруднення.

Правила очищення вживаних речей

Рекомендується прати одяг із секонд-хендів окремо від звичайної білизни, щоб уникнути перехресного забруднення (наприклад, щоб мікроби з нової спідниці не потрапили на вашу улюблену футболку).

Спочатку потрібно замочити речі в гарячій воді з мийним засобом на дві – три години, а потім випрати їх у пральній машині при температурі не нижче 60°C. Це допоможе не лише прибрати забруднення, а й знищити бактерії, віруси та яйця паразитів. Для додаткової впевненості речі можна пропарити або пропрасувати.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.