Укр Рус
31 грудня, 16:41
2

Штучний інтелект навчили передбачати тривалість життя людини: як це вдалося

Основні тези
  • Дослідження показало, що люди з прискореним старінням частіше мають хронічні захворювання та коротші теломери, що пов'язано з підвищеним ризиком смерті.
  • Штучний інтелект використовує "години старіння" для виявлення ранніх ознак погіршення здоров’я та прогнозування тривалості життя, допомагаючи приймати обґрунтовані рішення щодо способу життя.
  • Цей підхід відкриває нові можливості для розуміння процесів старіння та розробки стратегій для продовження життя.

Сучасна технологія, основана на штучному інтелекті, дозволяє з високою точністю визначати біологічний вік і потенційну тривалість життя людини, враховуючи ризики, пов’язані з віковими захворюваннями.

Група вчених з Інституту психіатрії, психології та нейронауки при Королівському коледжі Лондона розробила інноваційний метод, який дозволяє оцінювати біологічний вік і тривалість життя на основі аналізу крові, повідомляє 24 Канал з посиланням на Science Advances.

Також на тему  Набрали кілька кілограмів за свята: скільки тренуватись, аби запустити процес схуднення

Нове дослідження старіння

Дослідники проаналізували дані більше ніж 225 000 учасників з біобанку та навчали 17 моделей штучного інтелекту для аналізу метаболітів – молекул, що виникають у процесі метаболізму.

Метаболіти активно утворюються в процесі старіння: деякі з них можуть прискорювати цей процес, тоді як інші, навпаки, сприяють його уповільненню.

У ході дослідження з’ясувалося, що люди з прискореним старінням, у яких біологічний вік перевищує паспортний, частіше стикаються з хронічними захворюваннями та мають підвищений ризик смерті. Також у них були зафіксовані коротші теломери.

Теломери – це захисні структури на кінцях хромосом, які відіграють ключову роль у збереженні цілісності нашої ДНК. Є дані, що їх укорочення є маркером старіння і може вказувати на зменшення функціональності клітин, що збільшує ймовірність розвитку вікових захворювань.

Штучний інтелект навчили прогнозувати тривалість життя 

Вчені розробили новий метод оцінки біологічного віку з використанням так званих "годин старіння", які функціонують на основі аналізу метаболітів (речовини, що беруть участь в обміні речовин).

Традиційні способи вимірювання віку виявилися недостатньо точними та не враховують складні взаємозв’язки між різними метаболітами в організмі. Новий підхід використовує ШІ, який здатний виявляти непрямі зв’язки між метаболітами та віком.

Метаболічні години старіння можуть виявляти ранні ознаки погіршення здоров’я та прогнозувати приблизний термін життя людини. Це також дає можливість людям приймати більш усвідомлені рішення щодо свого способу життя,
– зазначив провідний автор дослідження, доктор Джуліан Мутц.

Це дослідження відкриває нові горизонти для розуміння процесів старіння та розробки ефективних стратегій для продовження життя.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.